Borsa İstanbul

ABD’deki Gelişmelerin Etkisiyle HALKB Hisseleri Tavan Yaptı

January 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
ABD’deki Gelişmelerin Etkisiyle HALKB Hisseleri Tavan Yaptı

Halkbank (HALKB), hakkında ABD’de açılan Owens davasının düştüğünü açıkladı. HALKB Hisseleri bu gelişmenin etkisiyle bugün borsada tavan yaptı.

Bankanın KAP’a bildirdiği açıklamaya göre bir grup müştekinin banka aleyhinde 27 Mart 2020 tarihinde açtığı Owens davası, ilk olarak ABD Güney New York Bölge Mahkemesi, daha sonra da Birleşik Devletler İstinaf Mahkemesi İkinci Dairesi nezdinde reddedildi. Ret sebebinin ise “Yargı yeri uygunsuzluğu” olduğu belirtildi.

Banka tarafından duyurulan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“27 Mart 2020’de Bankamız hakkında açılan Owens davası nihai olarak düşmüştür. Kararın Bankamıza, yatırımcılarımıza, müşterilerimize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını dileriz. Diğer taraftan, 26 Temmuz 2023 tarihinde açılan tazminat talepli ikinci hukuk davası (Hughes davası) ve 15 Ekim 2019 tarihli ceza davası ile ilgili hukuki süreçler devam etmektedir.”

Hissesi Tavan Yaptı

Bankanın geçtiği KAP gelişmesinin ardından HALKB hisseleri bugün borsada tavan seviyeden işlem görmeye başladı. HALKB hisseleri bugün 9,97% artışla 13,79 lira seviyesinden fiyatlanıyor.

ABD’deki Gelişmelerin Etkisiyle HALKB Hisseleri Tavan Yaptı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP AA