ABD Borsası Notları

ABD Piyasalarında İyimserlik Hakim

January 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
ABD Piyasalarında İyimserlik Hakim

ABD hisse senedi endeksleri haftanın son işlem gününe hafif artıda başladı. Özellikle dün bilançosunu paylaşan çip üreticisi TSMC’nin (TSM) 2024 beklentilerinde olumlu olması teknoloji hisseleri öncülüğünde toparlanmayı beraberinde getirdi. Muhteşem Yedili olarak adlandırılan hisseler Tesla (TSLA) hariç güne pozitif başladı.

TSMC’nin bilançosuna ilişkin detaylara buradan ulaşabilirsin.

Öte yandan veri takviminin sakin olduğu günde tahvillerde yatay görünüm izleniyor. Fed yetkililerinin mesajları yakından izlenirken Atlanta Fed Başkanı Bostic, enflasyondaki soğumanın kalıcı olduğundan emin olmak istediklerini ve üçüncü çeyreğe kadar faiz indiriminin gündemde olmayacağını ifade etti. İlerleyen saatlerde Fed Başkan Yardımcısı Barr’ın konuşması bekleniyor.

Önümüzdeki hafta ise ABD endekslerinde yön belirleyici olacak bazı verilerin açıklanması bekleniyor. Çarşamba günü açıklanacak PMI verileri ekonomik aktivitelere ilişkin görünümü ortaya koyacakken perşembe günü açıklanacak öncü dördüncü çeyrek GSYH verisi resesyon beklentilerine cevap sunacak. Son olarak cuma günü açıklanacak ve Fed’in yakından takip ettiği çekirdek kişisel tüketim harcamaları verisi ise enflasyondaki yapışkanlığa ilişkin ipucu olarak takip edilecek.

Bilanço sezonu hız kazanırken haftaya Netflix (NFLX), Tesla (TSLA), IBM (IBM) ve Intel (INTC) gibi devlerin finansal sonuçları da piyasaların seyrinde belirleyici olacak.

ABD Piyasalarında İyimserlik Hakim

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı