Borsa Haberleri

ABD Borsaları Önce Yükselecek Sonra 25% Düşecek!

November 29, 2022 • 2 dakika okuma süresi
ABD Borsaları Önce Yükselecek Sonra 25% Düşecek!

Deutsche Bank’tan pazartesi günü yapılan açıklamada, geride bıraktığımız ilkbaharın başlarından bu yana yaşanan piyasa gelişmelerine göre ABD’de 2023 ortalarına kadar bir resesyon olma ihtimalinin arttığı kaydedildi.

● Finans kurumu, bir müşteri bilgilendirme yazısında, “ABD’de resesyon yaşanması halinde majör borsaların bugünkü seviyelerin biraz üzerinden 25% değer kaybedeceğini ancak resesyonun yalnızca birkaç çeyrek süreceğini varsayarsak 2023 yıl sonuna kadar tamamen toparlanacağını öngörüyoruz.” ifadelerini kullandı.

● Banka, birinci çeyrek için ayı piyasası rallisinin sürmesi gerektiğine inanıyor. İkinci çeyreğe bakıldığında, resesyon korkuları artarken piyasaların çoğunlukla yatay – hafif düşük seviyelerde kalması gerektiği ifade edildi.

● Deutsche Bank’ın öngörüsüne göre resesyon faktörlerinin hız kazanacağı dönem ise 2023 üçüncü çeyrek. Bu tabloda, S&P’nin 3250 puana gelmesiyle birlikte piyasaların çok büyük olasılıkla “kayda değer oranda düşüş” kaydedeceği öngörülüyor. 2023 dördüncü çeyreğe geldiğimizde majör ortalamaların resesyon diplerinden tekrar sıçrama yapacağı ve hızlı bir toparlanma olacağı belirtildi.

● Bilgilendirme yazısında ayrıca “S&P 500’ün 2022’yi 4200’de kapatacağını; 2023 1. çeyrekte 4500,  2. çeyrekte 4500, 3. çeyrekte 3250 ve 4. çeyrekte 4500 olacağını tahmin ediyoruz.” ifadeleri yer aldı. (29.11.22′ itibarıyla güncel seviye: 3.963)

ABD Borsaları Önce Yükselecek Sonra 25% Düşecek!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha