Ekonomi ve Finans Haberleri

ABD 6 ile 9 Ay İçerisinde Resesyona Girebilir!

October 11, 2022 • 2 dakika okuma süresi
ABD 6 ile 9 Ay İçerisinde Resesyona Girebilir!

● JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, ABD ekonomisinin mevcut durumda “hâlâ iyi durumda olduğunu” belirterek, dünya genelinde ekonomik bir çöküşün görüldüğü 2008 küresel finansal krizine kıyasla tüketicilerin daha az sıkıntı yaşayacağını söyledi.

● Dimon, Pazartesi günü CNBC muhabiri Julianna Tatelbaum’a yaptığı açıklamada, “Gelecekteki önem teşkil eden gelişmelerden bahsetmeden ekonominin durumunu değerlendiremeyiz. Avrupa ekonomisi zaten resesyona girdi; ABD ve dünya ekonomisini olumsuz etkileyecek çok ciddi gelişmeler bekliyoruz. Böyle bir durumda, ABD şu andan itibaren altı ila dokuz ay içerisinde resesyon ile yüzleşebilir” dedi.

● Dimon’un bu açıklamalarının, FED ve diğer önemli merkez bankalarının artan enflasyonla baş edebilmek için faiz oranlarını artırması sonrası ekonomik resesyon olasılığına ilişkin endişelerin arttığı bir dönemde gelmesi dikkat çekti.

● Dimon, ABD ekonomisindeki resesyonun ne kadar süreceğinden emin olmadığını belirterek pazardaki oyuncuların çeşitli sonuçları göz önünde bulundurması gerektiğini vurguladı.

● “Hafif veya oldukça sert bir düşüş görülebilir ve büyük oranda bu savaşın ilerleyişine göre belli olacak. Tahminde bulunmak çok zor; herkes hazırlıklı olmalı.”

ABD 6 ile 9 Ay İçerisinde Resesyona Girebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı