ABD Borsası Notları

5.000 Seviyesi Aşılacak mı? Hangi Hisseler Güne Hareketli Başlıyor?

February 8, 2024 • 2 dakika okuma süresi
5.000 Seviyesi Aşılacak mı? Hangi Hisseler Güne Hareketli Başlıyor?

ABD hisse senedi endekslerinde yatay görünüm dikkat çekiyor. Dün S&P 500’ün 5.000 seviyesinin altını test etmesiyle risk iştahının yüksek kalmaya devam ettiği değerlendirilebilir. Güçlü gelen bilançolar ve yıllık öngörüler yatırımcı iştahını desteklerken işgücü piyasasının sıkı kalmaya devam ettiğine ilişkin endişeler iştahın dengelenmesinde etkili oluyor.

Bugün açıklanan haftalık işsizlik maaşı başvuruları 9 bin kişi azalış göstererek 218 bine gerileyerek ekonomistlerin 220 bin tahminin altında gerçekleşti.

Dün kapanış sonrası bilanço açıklayan Disney (DIS) hisseleri, şirketin beklenti üstü sonuçlar paylaşması ve yıllık öngörüleri yukarı yönlü revize etmesiyle değer kazandı. Bilançosunu paylaşan bir diğer şirket olan Arm Holdings (ARM), beklenti üstü bilanço açıklaması ve olumlu öngörüler paylaşmasının ardından yaklaşık 30% yükseldi. Diğer yandan PayPal (PYPL) hisseleri, bilançosunda beklentileri aşmasına rağmen zayıf öngörüler paylaşmasıyla değer kaybetti.

Dün açıklamaları takip edilen dört Fed yetkilisi, faiz oranlarını düşürme konusunda aceleci bir yaklaşım benimsemediklerini ifade etti. Yetkililer, Fed’in faiz oranlarını ne zaman indirmeye başlayacağına dair kesin bir yol haritası sunmadılar. Bu açıklamaların Fed Başkanı Powell’ın enflasyonun soğumasına dair kesin kanıtlar görmeden faiz indirimlerine başlamayacakları yönündeki önceki mesajlarıyla paralellik gösterdiği belirtilebilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🔬 IMGN – ImmunoGen

🖥️ ARM – Arm Holdings

💳 PYPL – PayPal

🖥️ INTC – Intel 

🎮 NVDA – Nvidia

🚗 TSLA – Tesla

💉 AZN – AstraZeneca

🛒 AMZN – Amazon

💻 MSFT – Microsoft

5.000 Seviyesi Aşılacak mı? Hangi Hisseler Güne Hareketli Başlıyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq