Borsa Yorumları

3 Haftada 21% Yükselen Bu Hisseler Daha da Kazandırabilir – Wolfe Research

November 16, 2023 • 3 dakika okuma süresi
3 Haftada 21% Yükselen Bu Hisseler Daha da Kazandırabilir – Wolfe Research

Yatırımcılar Hazine tahvili getirileri düşerken ve hisseler yükselirken performans peşinde koşuyor. Wolfe Research’e göre kasım rallisinde yükselen bazı hisselerden oluşan bir sepet, aralık ortasına kadar kazançlarını artırmaya hazırlanıyor.

Ekim ayında beklenenden daha soğuk gelen enflasyon verisini çevreleyen iyimserlik, salı günü 10 yıllık Hazine tahvili getirisinin 4,5% seviyesinin altına düşmesine neden olurken, S&P 500 nisan ayından bu yana en iyi gününü yaşadı. 

📈 Wolfe Research baş yatırım stratejisti Chris Senyek bir notunda, “Kısa vadeli bir perspektiften bakıldığında, bizce Hazine tahvillerinde açığa satış için muhtemelen daha fazla alan olduğu yönünde. Bununla birlikte, hisseler için kısa vadeli teknik tablo karışık; göreceli güç piyasanın ‘aşırı alım’ bölgesinde olduğunu gösteriyor ve aynı zamanda birkaç momentum göstergesi şimdi ile yıl sonu arasında ek kazançlara işaret ediyor.” diyor.   

Senyek, Wolfe’un performans sepetinin 26 Ekim’den bu yana 21% değer kazandığını belirterek, sepetin aralık ortasına kadar üstün performans serisini sürdürmesini beklediğini söylüyor.

Wolfe’un sepeti, en büyük piyasa değerine sahip bin şirket arasında performans gösteren ilk 10 hisseyi içeriyor. Şirket, bu ilk 10 ismin 2005’ten bu yana 15 Kasım’a kadar ortalama 330 baz puan daha iyi performans gösterdiğini söylüyor.

🧺 Dilersen sepette yer alan hisselere ve analist yorumlarına daha detaylı bakalım:

  • Super Micro Computer (SMCI)
  • Vertiv Holdings (VRT)
  • Nvidia (NVDA)
  • Meta Platforms (META)
  • DraftKings (DKNG)
  • Spotify Technologies (SPOT)
  • Palantir Technologies (PLTR)

ℹ️ Bilgi teknolojisi şirketi Super Micro Computer bugüne kadar 200%’den yükselerek Wolfe’un iyi performans gösteren hisseler sepetinde kendine yer buldu.

Hisseyi izleyen analistlerin beşte dördü SMCI’yi “AL” olarak değerlendiriyor. Konsensüs hedef fiyatı ise hissenin önümüzdeki 12 ay içinde mevcut seviyelerden yaklaşık 26% yükselebileceğini gösteriyor.

💻 Yarı iletken devi Nvidia, yapay zekâ coşkusuyla 2023’te 234% artış gösteren hisseleriyle 2023’ün önde gelen isimlerinden biri oldu. Bu güçlü ralli, hisselerin 2022’de 50% düşmesinin ardından geldi.

Yarı iletken şirketi, haftaya açıklayacağı bilançosu öncesinde başarılı bir kasım ayı geçiriyor. Analistler şirkete yönelik boğa (artış beklentisi) konumunu koruyor; konsensüs hedef fiyat NVDA’da yaklaşık 29% artış öngörürken, hisseyi izleyen 53 analistin 51’i şirkete “AL” veya “GÜÇLÜ AL” notu vermiş.

Citi bir notunda, şirketin yeni yapay zekâ donanım yol haritasına atıfta bulunarak, bilançosuna doğru doğru Nvidia’daki artışın devam etmesini beklediğini söyledi.

🎲 Teknoloji isimlerinin yanı sıra listede dikkat çeken bir isim de online spor bahisleri şirketi DraftKings oldu. Hisse bu yıl 223% ralli yaptı. Şirket, son yatırımcı günü etkinliğinin ardından Wall Street analistlerinden olumlu yorumlar aldı.

Bu yorumlardan biri de Morgan Stanley’den geldi. Banka, dün tüm eyaletlerde müşteri ve müşteri başına harcamadaki büyümeye işaret ederek DraftKings’in “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu. 

3 Haftada 21% Yükselen Bu Hisseler Daha da Kazandırabilir - Wolfe Research

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC