Bültenler

26 Aralık Haftası, Öne Çıkanlar

December 26, 2022 • 3 dakika okuma süresi
26 Aralık Haftası, Öne Çıkanlar

26 Aralık – Pazartesi

Tatil – ABD borsaları Noel tatili sebebiyle bugün kapalı olacak.

27 Aralık – Salı

Hareketlilik – AMC Entertainment (AMC)’ın vadeli piyasalardaki opsiyon hacmi bir kez daha arttı. Beyond Meat (BYND) için açığa satış (kısa pozisyon) son birkaç ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca sahip olduğu Keystone petrol boru hattını önümüzdeki hafta tam kapasiteyle tekrar işletmeye başlayacak olan TC Energy (TRP)’deki hareketleri izlemekte fayda var.

Etkinlik – “Yıllık Nio Günü” etkinliğini hafta sonu gerçekleştiren Nio (NIO), radarımızda olacak. Çinli start-up şirketinin iki yeni araç modeli ve yeni bir şarj istasyonu ürünü hakkında tanıtım yapması bekleniyor. Nio (NIO) hisseleri daha önceki etkinliğin olumlu karşılanmasının ardından keskin bir ralli yapmıştı.

28 Aralık – Çarşamba

Bilanço – Cal-Maine Foods (CALM) bilançosunu açıklayacak. Bu yıl yumurta fiyatları perakende satış noktalarında 30%’dan fazla artmış durumda ve bunun ardından USDA 2023 için yumurta fiyatları ile ilgili artış tahminini 4%-5% aralığına yükseltti. Cal-Maine, kısmen fiyatlandırma gücü sayesinde, yılın başından bu yana 67% değer kazandı. Şirketin vadeli piyasalardaki opsiyon hacmi, bilançosunu açıklamasının ardından 8% oranında bir hisse fiyatı hareketi olacağına işaret ediyor.

FDA Kararı – Klinik evre biyoteknoloji şirketi TG Therapeutics (TGTX)’in, multipl skleroz hastalığının nükseden türleri için geliştirdiği ublituximab ilacına ilişkin Biyolojik Ruhsat Başvurusu karara bağlanacak. Kasım ayında CEO Michael Weiss’in, ilacın ABD’de kullanılmasına izin verileceğini ve bunun öncesinde FDA ile etiketleme görüşmelerine başladıklarını söylemesinin ardından hisseler 50%’den fazla yükseliş kaydetmişti.

29 Aralık – Perşembe

FDA Kararı – Nükseden veya inatçı folliküler lenfoma hastalığı için Roche (RHHBY) tarafından geliştirilen mosunetuzumab ilacı için beklenen FDA kararı bugün gelebilir. İlacın Avrupa’da Lunsumio adıyla koşullu satışına ağustos ayında izin verilmişti. Mosunetuzumab ABD’de onay alırsa, Hodking dışı lenfoma için onaylanan ilk bispesifik antikor olma özelliğini kazanacak.

30 Aralık – Cuma

Özel Durum – Yılın son işlem günü olan bugün, bazı hisseler için portföy yeniden dengeleme yansımalarına sahne olabilir.

Etkinlik – Dört günlük San Diego Otomobil Fuarı bir basın etkinliğiyle başlayacak. Hyundai (HYMLF), Nissan (NSANY), Ram ve Jeep markaları ile Stellantis’ (STLA), Ford (F) ve Volkswagen (VLKAF) gibi bazı otomobil üreticileri yeni modellerini görücüye çıkaracak. Analistler 2023 modellerinin fiyatları ve promosyonlar hakkında ipuçları yakalayabilmek için otomobil fuarını yakından takip ediyor olacak.

26 Aralık Haftası, Öne Çıkanlar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı