Borsa Yorumları

2023 Öngörüsü: S&P’de 25% Düşüş ve Yüksek Kalite Hisseler

December 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
2023 Öngörüsü: S&P’de 25% Düşüş ve Yüksek Kalite Hisseler

2023’te Wall Street için dalgalı bir yıl öngören Bank of America’ya göre, S&P 500 yılın ilk yarısında cari seviyelerden yaklaşık 25% düşebilir ve yılın ilerleyen zamanlarında bir geri dönüş yaşayabilir.

● Kurum salı günkü bilgilendirme yazısında, bu ortamın yüksek kaliteli hisse senetlerine prim yaptırdığını ve BofA’nın Kroger (KR) ve Lowe’s (LOW) gibi hisseleri öne çıkardığını da ekledi.

● Kurumdan yapılan açıklamada, “İki yarıdan oluşan bir yıllık dönem için 2023 görünümümüz şu şekilde: Resesyon seslerinin arasında yakın zamanda aşağı yön riski, kazançlarda düşüş ve nicel sıkılaştırma (QT) / kalıcı enflasyon faktörlerinin S&P 500’ü 3000 puana kadar geriletmesi ve ardından belirsizlik, faiz oranı volatilitesi ve kazanç revizyonlarının iyileşmesiyle birlikte geri sıçrama.” ifadeleri kullanıldı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Hisseleri tek tek değerlendiren BofA, S&P Quality Rank’a göre B+ veya daha yüksek notlandırılmış, GDP betanın alt beşte birlik diliminde yer alan S&P 500 hisselerini taradı. Listede yer alan hisselerden bazıları şunlar: Activision Blizzard (ATVI), Valero Energy (VLO), Lowe’s (LOW), AutoZone (AZO), Lockheed Martin (LMT), Kroger (KR), Tractor Supply Company (TSCO).

● Yılbaşından bugüne fiyat hareketleri: ATVI +13,1%, VLO +54,4%, LOW -19,7%, AZO +17,1%, LMT +37,2%, KR +1,9%, TSCO -8,2%.

● BofA tarafından yayımlanan başka bir yatırım bilgilendirme yazısında, müşterilerin dördüncü haftada hem hisse senetleri hem de borsa yatırım fonları için net alıcı oldukları bildirildi.

2023 Öngörüsü: S&P’de 25% Düşüş ve Yüksek Kalite Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha