Bültenler

2022’nin Favori Hisseleri

2022’nin Favori Hisseleri
Google News Icon Takip Et

2022’ye günler kalmışken, birçok analist ve yatırım firması gelecek sene için portföylerini hazırlamaya başladı bile! Bu portföyde hangi fon ve hisselerin olacağı şimdilik meçhul olsa da yatırım firmaları gelecek sene için seçtikleri “favori hisselerini” çoktan açıkladı.

Bu hisselerden birkaç tanesine şöyle bir göz atalım:

2022’nin Favori Hisseleri

🛍 Amazon (AMZN) / E-Ticaret

Hangi yatırım firması seçti? Cowen Investment

Analist Yorumu: Cowen, AWS ve reklam sektöründeki güçlü büyümenin Amazon’un büyümesini güçlendireceğine inanıyor.

  • Amazon ne iş yapar? E-ticaret, bulut bilişim, video streaming ve yapay zeka alanında faaliyet gösteren çok uluslu bir Amerikan teknoloji şirketidir. 1,3 milyona yakın çalışanı bulunan şirket, 1994 yılında Jeff Bezos tarafından kurulmuştur.

Hedef fiyatı ne olarak belirlendi? Amazon’un hedef fiyatı 4.500 dolara çıkarıldı.

2022’nin Favori Hisseleri

📲 Apple (AAPL) / Tüketici Elektroniği

Hangi yatırım firması seçti? JP Morgan Chase

Analist Yorumu: JP Morgan, Apple’daki fiyat hedefini 180 dolardan 210 dolara yükselti. Ek olarak, şirketin iPhone satışlarının gelecekte çok daha fazla artacağına inanılıyor. Daha fazla AAPL İçin: Morgan Stanley Apple’ı 2022’de yatırım yapılacak en iyi hisse senedi seçti!

  • Apple ne iş yapar? Tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve online hizmetlerde uzmanlaşmış çok uluslu bir Amerikan teknoloji şirketidir. Toplam satış tutarı açısından en büyük teknoloji firması olan Apple’ın 2021’deki toplam geliri 365 milyar dolardır. Ocak 2021’den bu yana ise dünyanın en değerli şirketi unvanına sahiptir.

Hedef fiyatı ne olarak belirlendi? Apple’ın hedef fiyatı 210 dolara çıkarıldı.

2022’nin Favori Hisseleri

💻 Qualcomm (QCOM) / Yarı İletken Çipler

Hangi yatırım firması seçti? JP Morgan Chase

Analist Yorumu: JP Morgan, Qualcomm’un otomotiv sektörü, nesnelerin interneti, artırılmış ve sanal gerçeklik, bilgisayar çipleri ve sabit kablosuz iletişim sistemleri gibi alanlara yönelik ürün çeşitlendirmesinden dolayı 2022 için QCOM’u tekrardan listesine aldığını belirtti.

  • Qualcomm ne iş yapar? Dijital telekomünikasyon ürün ve hizmetlerinin geliştirilmesi, tasarımı ve tedariğiyle uğraşır. Gelirinin çoğunu yarı iletken çip üretiminden ve patent lisanslama işletmelerinden elde eder.

Hedef fiyatı ne olarak belirlendi? Qualcomm’un hedef fiyatı 225 dolara çıkarıldı.

2022’nin Favori Hisseleri

🏡 Lennar (LEN) / İnşaat ve Gayrimenkul 

Hangi yatırım firması seçti? Goldman Sachs

Analist Yorumu: Goldman, Lennar’ın ev yapımı ve inşaat ürünlerinde daha fazla avantaj sağlayacağına inanıyor. Şirketin daha büyük ve yüksek nüfus hacmine sahip yaşam alanlarına girişinin, gelirlerinde çift haneli bir artışa ve FVÖK marjında genişlemeye neden olacağını düşünüyor.

  • Lennar ne iş yapar? Gayrimenkul sektöründe finans ve yatırım ortaklığı alanlarında hizmet sağlayan ve ana ilgi alanı ev inşaatı olan bir şirkettir. 2019 yılında Fortune 500 şirketleri arasından 154. sıradaya ulaşmıştı.

Hedef fiyatı ne olarak belirlendi? Lennar’ın hedef fiyatı 140 dolara çıkarıldı.

2022’nin Favori Hisseleri

🏝 Airbnb (ABNB) / Konaklama

Hangi yatırım firması seçti? Cowen Investments

Analist Yorumu: Airbnb, dördüncü çeyrekte salgın öncesine kıyasla %33 büyüme sağlarken en büyük çevrimiçi rakipleri sadece yatay bir hareket sağlayabildi. Her ne kadar Wall Street, 2022’de zorlu bir pazar ve büyük bir yavaşlama görse de seyahat sektöründe devam eden iyileşmeler ve artan talep göz önüne alındığında, Wall Street’in bu analizinin gerçekçi olmadığına inanıyoruz.

  • Airbnb ne iş yapar? İnsanların seyahatlerinde konaklayacak yer bulmasını, konut sahiplerinin mekanlarını kiralamasını sağlayan online bir pazar yeridir. 192 ülkede, 33 bin şehirde ve 800 binin üzerinde kiralık mekan seçeneği sunan Airbnb; Ağustos 2008’de ABD’nin San Francisco şehrinde kurulmuştur.

Hedef fiyatı ne olarak belirlendi? Airbnb’nin hedef fiyatı 220 dolara çıkarıldı.

2022’nin Favori Hisseleri

🧥 Ralph Lauren (RL) / Tekstil

Hangi yatırım firması seçti? Cowen Investments

Analist Yorumu: Hisse fiyatının, marka momentumunun tam olarak hakkını vermediğini belirtti.

  • Ralph Lauren ne iş yapar? Ralph Lauren Corp. lüks yaşam ürünlerinin tasarımı, pazarlaması ve dağıtımıyla uğraşmaktadır. Firma; giyim, aksesuar, ev mobilyası ve farklı lisanslı ürünler sunar.

Hedef fiyatı ne olarak belirlendi? Ralph Lauren’in hedef fiyatı 162 dolara çıkarıldı.

📁 Bu Yazıyı Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı