Bültenler

2 Ocak Haftası, Önemli Gelişmeler

January 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
2 Ocak Haftası, Önemli Gelişmeler

2 Ocak – Pazartesi

Tatil – ABD borsaları yılbaşı tatili sebebiyle kapalı olacak.

3 Ocak – Salı

Sağlık Sektörü – Bank of America, bilanço ön açıklamalarının Alnylam Pharmaceuticals (ALNY), Amicus Therapeutics (FOLD), Neurocrine Biosciences (NBIX) ve Ultragenyx (RARE) hisselerinde harekete sebep olabileceği konusunda ipucu verdi.

Hafta Boyu – Tesla (TSLA) ve Rivian Automotive (RIVN) merakla beklenen 4. çeyrek teslimat raporları sebebiyle gözlem altında olacak.

İnovasyon – Nvidia (NVDA) yetkilileri dört gözle beklenen Las Vegas’taki CES fuarı öncesinde şirketin son inovasyonlarından bazılarını paylaşacak.

4 Ocak – Çarşamba

Şirket Birleşmesi – Rainier Acquisition Corp. (RNER) hissedarları İsrail merkezli HUB  Cyber Security ile birleşme önerisi hakkında oy kullanacak.

Lansman – Watch Blink Charging (BLNK) ve Himax Technologies (HIMX) yeni ürünlerini duyuracak, Caterpillar (CAT) ise otonom traktör lansmanını gerçekleştirecek.

Etkinlik – Yöneticileri CES Fuarı’nda önemli konuşmalar yapması beklenen AMD (AMD) yakından takip ediliyor olacak.

5 Ocak – Perşembe

Bilanço – Bilançolarını açıklayacak olan önemli şirketler: Walgreens Boots Alliance (WBA), Conagra Brands (CAG), Constellation Brands (STZ), Lamb Weston (LW).

TSİ 20.20 St. Louis Fed Başkanı James Bullard’ın, ABD Ekonomisi ve  Para Politikası ile ilgili bir sunum yapması planlanıyor.

6 Ocak – Cuma

Bilanço – Greenbrier (GBX) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında.

Konuşma – Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin ve Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic’in birer konuşma yapmaları bekleniyor.

TSİ 16.30 Aralık ayı istihdam raporu açıklanacak. Beklentiler tarım dışı istihdamın 57 bin artması ve işsizlik oranının 3,7%’de sabit kalması yönünde. Kasım ayında 5,1% artan ortalama saatlik kazancın yıllık bazda 4,9% artacağı tahmin ediliyor.

TSİ 21.00 – BlackBerry Limited (BB), CES 2023’teki duyuruları ve tanıtımları ile ilgili interaktif bir soru-cevap etkinliği gerçekleştirecek.

2 Ocak Haftası, Önemli Gelişmeler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı