BIST Şirket Haberleri

2. Çeyrek Bilanço Tarihleri Belli Olan Şirketler (2024)

2. Çeyrek Bilanço Tarihleri Belli Olan Şirketler (2024)
Google News Icon Takip Et

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin 2024 ikinci çeyrek bilanço tarihleri belli oldu ve geri sayım başladı. ⏳ 

Yatırımcılar için önemli bir veri kaynağı olan bilançoların açıklanmasıyla birlikte, şirketlerin finansal durumları ve performanslarına dair detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Buna göre 2024 yılının ikinci çeyrek bilançoları temmuz ayının son haftası açıklanmaya başlayacak. Tüm bilançoların ise Eylül ayının son haftasına kadar yayımlanması planlanıyor. 

⏰ Konsolide Olmayan Şirketlerin Bilanço Tarihleri

Konsolide olmayan şirketlerin bilanço açıklamaları 20 Eylül 2024’e kadar yapılacak. Yani, bu tarihe kadar söz konusu şirketlerin mali durumlarına dair verileri gözden geçirebileceksin.

📈 Konsolide Olan Şirketlerin Bilanço Tarihleri

Konsolide olan şirketlerin bilançoları içinse son tarih 30 Eylül 2024. Bu tarih sonrasında, bu şirketlerin mali durumlarına ve performanslarına dair kapsamlı bilgilere ulaşabileceksin. 

İşte 2. çeyrek bilanço tarihleri kesinleşen şirketler:

22 Temmuz: TAVHL

30 Temmuz: KTLEV, ARCLK

31 Temmuz: YKBNK, OTKAR

1 Ağustos: TOASO

5 Ağustos: TUPRS, AYGAZ

9 Ağustos: BRSAN

(Şirketlerin bilanço tarihleri açıklandıkça liste güncellenecektir.)

Sözlük

Bilanço nedir? Şirketlerin güncel finansal durumu nasıl yorumlanır? Bilanço analizi nasıl yapılır? Merak ediyorsan Midas Akademi’de yer alan bilanço içeriğine ulaşabilirsin.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP