Bültenler

19 Aralık Haftası, Önemli Gelişmeler

December 19, 2022 • 3 dakika okuma süresi
19 Aralık Haftası, Önemli Gelişmeler

19 Aralık – Pazartesi

· Volatilite – Sea Limited (SE) ve Zoom Video Communications (ZM)’ın vadeli piyasalardaki opsiyon hacmi geçen hafta boyunca arttı. Ayrıca Rocket Lab (RKLB)’in 18 Aralık’ta NASA’nın Virginia Wallops Adası’ndaki tesisinden fırlatılması planlanan, ABD topraklarındaki ilk uçuşu izlenebilir. Kaliforniya merkezli şirket 2018’den beri Yeni Zelanda’dan küçük boyutlu uyduları yörüngeye fırlatmış olsa da ABD topraklarından yapacağı başarılı bir fırlatma hisseye daha çok dikkat çekebilir.

· Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen dikkate değer şirketler: Heico (HEI) ve Steelcase (SCS).

· Gişe – Sinema hisseleri açısından, Avatar: The Way of Water (DIS) filminin, etkileyici olması beklenen hafta sonu izlenme rakamları bekleniyor. 13 yıl önce tüm zamanların gişe hasılat rekorunu kıran filmin devamı AMC Entertainment (AMC), Cinemark (CNK), IMAX (IMAX), Marcus (MCS), Reading International (RDI) ve National CineMedia (NCMI) gibi hisseler için önemli sonuçlar doğurabilir.

20 Aralık – Salı

· Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Nike (NKE), General Mills (GIS), FedEx (FDX) ve Blackberry (BB).

· İnceleme – Broadcom (AVGO)’un VMvare (VMW)’i satın alması ile ilgili Avrupa anti-tröst incelemesi sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

· TSİ 13.30 FedEx (FDX) bilanço toplantısı yapacak ve UPS (UPS) üzerindeki duyarlılığı etkileyebilecek olan gelecek dönem tahminlerini açıklayacak. Ayrıca, Norfolk Southern (NSC) ve Southwest Airlines (LUV)’ın FedEx ile olan ticari ilişkileri şaşırtıcı bir şekilde güçlü.

21 Aralık – Çarşamba

· TSİ 01.00 Nike (NKE), bilançosunu açıklayacak. Nike ile yüksek seviyede ticari ilişkisi bulunan şirketler arasında Under Armour (UAA), Foot Locker (FL), Skechers (SKX), Lululemon (LULU) ve Çin bağlantısı sebebiyle Starbucks (SBUX) da var.

· Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Micron Technology (MU) ve Toro Company (TTC). Ayrıca vadeli piyasalardaki opsiyonlu işlemlerine bakılınca hisse fiyatında çift haneli bir hareket gerçekleşmesi beklenen Carnival (CCL) da bilanço açıklayacak.

22 Aralık – Perşembe

· Bilanço – Paychex (PAYX) ve CarMax (KMX) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında. Vadeli piyasalardaki opsiyon hacmi, bilançosunu açıklamasının ardından Limoneira (LMNR) için çift haneli bir hisse fiyatı hareketi olacağına işaret ediyor.

23 Aralık – Cuma

· Oylama – Mullen Automotive (MULN)’in hissedarları, adi hisse senetlerinin toplam kayıtlı hisse adedinin 1,75 milyardan 5 milyara çıkarılması teklifini oylayacak. Mullen ayrıca hissedarlarından, 25’e 1 seviyesinde ters hisse senedi bölünmesini ve 150 milyar dolarlık çevrilebilir tahvil ile 190 milyon dolara kadar çevrilebilir imtiyazlı hisse senedi emisyonunu kolaylaştıracak bir değişikliği onaylamalarını talep ediyor.

· TSİ 16.30 Açıklanacak olan kasım ayı dayanıklı mal siparişleri verisinin, ekim ayındaki 1,1% artışa karşın 0,8% azalacağı tahmin ediliyor. Boeing (BA)’in aldığı uçak siparişlerinde yaşanan düşüşün belirleyici olacağı öngörülüyor.

19 Aralık Haftası, Önemli Gelişmeler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı