Bültenler

12 Aralık Haftası, Önemli Gelişmeler – Özet

December 12, 2022 • 4 dakika okuma süresi
12 Aralık Haftası, Önemli Gelişmeler – Özet

12 Aralık Pazartesi

Volatilite gözlemleri – Geçen hafta boyunca Meta Materials (MMAT) ve Wayfair (W) hisselerinin vadeli piyasalardaki opsiyon hacmi büyüdü. Bed, Bath & Beyond (BBBY) hisselerine yönelik açığa satış (kısa pozisyon) oranı yükselmeye başlayarak hisse fiyatını büyük dalgalanmalara açık hale getirmeye başladı.

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Oracle (ORCL), Coupa Software (COUP).

Veri – Caterpillar (CAT)’ın aylık satış ve Boeing (BA)’in teslimat rakamları konusunda bilgilendirme yapması ilgi çekici veri raporları sunabilir.

Etkinlik – Pfizer (PFE), Kısa Vadede Piyasaya Sürülecek Ürünler + Yüksek Hacimli Hazır Projeler Günü webcast etkinliğini yayınlayacak. Pfizer (PFE)’ın idari ve bilimsel yöneticileri, şirketin kısa vadede piyasaya sürülecek olan ürünleri ve geleceğe dönük temel yüksek hacimli programları ile ilgili güncel bilgiler verecek.

Etkinlik – Palo Alto Network (PANW)’ün üç gün sürecek olan Ignite Konferansı bugün başlıyor. Şirketin yeni ürün duyurusunu izleyen son iki konferans etkinliğinin ardından PANW hisseleri 3%’ten fazla ralli yapmıştı.

● TSİ 19.00  Amdocs (DOX), yatırımcılara yönelik olarak bir 5G İnternet Semineri düzenleyecek.

13 Aralık Salı

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: ABM Industries (ABM), Braze (BRZE). Vadeli piyasalardaki opsiyon hacmi, Aspen Group (ASPU) için raporlarını açıklamasının ardından çift haneli bir hisse fiyatı hareketi olacağına işaret ediyor.

Yatırımcı Günü – Yum Brands (YUM); KFC, Taco Bell, Pizza Hut ve Habit Burger Grill zincirlerinin büyüme potansiyelleri ve stratejilerinin masaya yatırılacağı bir temel yatırımcı günü etkinliği düzenleyecek.

● TSİ 16.30  Merakla beklenen kasım ayı tüketici fiyat endeksi raporu açıklanacak. Ekonomistler ay bazında artışın 0,5%, ekim ayında 7,7% olarak gerçekleşen yıl bazında artışın ise 7,6% olacağını tahmin ediyor. Gıda ve enerji fiyatlarındaki artış nedeniyle çekirdek tüketici fiyat endeksinin aylık bazda 0,3% ve yıllık bazda 6,3% artacağı öngörülüyor. Ekim ayı artışı 6,4% olarak gerçekleşmişti.

14 Aralık Çarşamba

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Lennar (LEN), Trip.com (TCOM), Rev Group (REVG). Vadeli piyasalardaki opsiyon hacmi, Cleanspark (CLSK) için raporlarını açıklamasının ardından çift haneli bir hisse fiyatı hareketi olacağına işaret ediyor.

FDA Kararı – Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Zai Lab (ZLAB) tarafından geliştirilen adagrasib ilacına ilişkin kararını açıklayacak. ZLAB hisseleri adagrasib ilacının geliştirilmesi aşamasında oldukça hareketliydi.

TSİ 22.00 Roche (RHHBY), Amerikan Hematoloji Cemiyeti 2022 Toplantısı ve Fuarı’nda son verilerini açıklayacak.

TSİ 22.00 FED, faiz kararını açıklayacak. Faiz oranlarının 50 baz puan artırılması en güçlü senaryo olarak görülüyor. Yatırımcılar, FED açıklamasında, gösterge faiz oranında beklenen “süregelen artışlar” ifadesinin aynen mi yoksa biraz değiştirilerek mi kullanacağını merak ediyor.

● TSİ 22.30 FED Başkanı Jerome Powell bir basın konferansı düzenleyecek. Powell’ın güvercin tonlu bir dönüş noktası fikrine bir kez daha direnmesi bekleniyor.

15 Aralık Perşembe

Bilanço – Adobe (ADBE) bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında.

● Etkinlik – Volkswagen (VWAGY) CEO’su Oliver Blume’un, yönetim kuruluna yeni bir yazılım stratejisinin tanıtımını yapması bekleniyor. Analistler, bu plan kapsamında bir birleşme/satın alma olup olmayacağını görmek istiyor.

16 Aralık Cuma

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketlerden bazıları: Accenture (ACN), Darden Restaurants (DRI), Winnebago (WGO).

Gişe – Disney (DIS)’in yüksek bütçeli gişe filmi Avatar: The Way of Water ABD’de büyük beklentilerle gösterime giriyor. Film, üç saatlik seyir süresine rağmen çok olumlu eleştiriler aldı. İlk gösterimin yapılacağı hafta sonunda 150 milyon doları aşacak bir gişe hasılatı hem sinema hem de “Mickey Fare’nin Evi” hisselerini tırmandırabilir.

12 Aralık Haftası, Önemli Gelişmeler - Özet

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı