Blog

VESBE Hisse Senedi (VESBE) Fiyatı ve Grafiği

August 10, 2022
Makaleyi sesli dinle

Tablo 1: VESBE Hisse Fiyatı ve Grafiği

Vestel Beyaz Eşya veya VESBE (VESBE); aydınlatma, mobil ve dijital ürünler başta olmak üzere birçok kategoride geniş seçenekler sunar. Borsa’da işlem göre Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri “VESBE” şeklinde isimlendirilir. Türkiye ekonomisinin gücünü temsil eden marka, ülke ihracatına büyük katkı sağlar. Vestel City, 1,3 milyon metrekare büyüklüğünde tek alan üzerine kuruludur. Bu yönüyle Avrupa’nın en büyük tesislerinden biri olma özelliği taşır. National Geographic Channel, “Mega Fabrikalar” belgeselinde Vestel’e yer vermiştir. Bu durum markanın büyüklüğünü gözler önüne serer. 

Vestel Beyaz Eşya’da ise 9.841 kişi çalışır. Şirket, Avrupa beyaz eşya pazarının ilk 5 üreticisinden biri olma özelliği taşır. Üretim ve istihdamda sürdürülebilirlik ilkesini benimseyen şirket, çalışanlarını ve onların yakınlarını korumayı benimser. Şirketin yönetim kurulu başkanı Ahmet Nazif Zorlu, yardımcısı ise Bekir Ağırdır’dır.

VESBE Kuruluşu

Vestel Beyaz Eşya, 1984 yılında kurulmuştur. 1994 yılında Zorlu Grubu tarafından satın alınmıştır. Türkiye’nin bilinen şirketleri arasında yer alan Vestel, Manisa’da 1,3 milyon metrekare alan üzerine kuruludur. Şirket, Manisa’nın yanı sıra Rusya’nın Alexandrov şehrinde üretim tesislerine sahiptir. Ülkemizde birçok önemli ilke imza atan şirket, özgün tasarımlarıyla kullanıcıların beğenisini kazanır. Vestel, üretim yaptığı ürünlerle ihracat alanında başarılara da imza atar. Türkiye beyaz eşya ihracatının %33’ünü gerçekleştirir. Birçok kategoride beğenilen ürünlere sahip olan Vestel Beyaz Eşya, 18 tanesi yurt dışında olmak üzere 28 şirketten oluşur. 

VESBE Halka Arz

VESBE ilk kez 12.04.2006 tarihinde halka arz edilmiştir. Şirketin ilk işlem tarihi ise 21.04.2006’dır. Hisselerin %62,27’lik kısmı Zorlu Holding A.Ş bünyesinde yer alır. VESBE, 2022 yılında en yüksek 9,9989 TL, en düşük 5,0235 TL’den işlem görmüştür. VESBE hisse net fiyatı 8,63 TL’dir. Şirket, 2021 yılında 12,7 milyar TL ile o güne kadarki en büyük ihracatını gerçekleştirmiştir. VESBE hisse yorumlarında kâr – zarar bilgileri değerlendirmeye alınır. VESBE iş yatırım tavsiyelerinin dikkate alınması, kâr elde edebilmek açısından oldukça önemlidir. 

VESBE Hisse Analizi

Tablo 2: VESBE Hisse Analizi

VESBE Satın Aldığı Şirketler

VESBE, Vestel Elektronik’in iştirakidir. Vestel Beyaz Eşya’nın satın alımları ve ortaklık yapısı hakkında VESBE KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu) üzerinden bilgi almak mümkündür. Bu bilgiler, doğru yatırım kararı alma konusunda oldukça önemlidir. 

VESBE Şirket Bilgileri

  • CEO: Enis Turan Erdoğan
  • Çalışan Sayısı: 9.841
  • Merkezi: Levent 199 Büyükdere Cad. No 199 34394 Şişli/İSTANBUL Tel: 0 212 456 22 00 Faks: 0 212 422 02 03
  • Kuruluş Tarihi: 1999
  • Sektör: İmalat / Beyaz Eşya Makine Elektrikli Cihazlar ve Ulaşım Araçları

VESBE Hisse Senedi (VESBE) Fiyatı ve Grafiği

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Benzer İçerikler