Blog

TS Hisse Senedi (TSPOR) Fiyatı ve Grafiği

August 8, 2022
Makaleyi sesli dinle

Türkiye merkezli bir spor kulübü olan Trabzonspor (TS) (TSPOR), adını kurulduğu şehirden alır. Şirketin marka değerini oluşturan anlaşmalar, Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği A.Ş. tarafından gerçekleştirilir. Bu şirket, kulübün tüm reklam ve sponsorluk sözleşmelerinden sorumlu olan yapı olarak bilinir. Ayrıca Trabzonspor, başta futbol olmak üzere basketbol, atıcılık, hentbol, eskrim, boks, judo, yüzme ve masa tenisi gibi branşlarda faaliyet gösterir.

Tablo 1: TS Hisse Fiyatı ve Grafiği

TS Kuruluşu

TS kuruluşu, 1967 yılının Ağustos ayına dayanır. Özellikle futbol alanında tanınan kulüp, Türkiye Birinci Futbol Ligi’nde şampiyon olmayı başaran ilk Anadolu takımıdır. Kulübün yönetim kurulu başkanlığını Ahmet Ali Ağaoğlu yapar. 

Kulübün ilk forma renkleri kırmızı-beyaz olsa da sonraki süreçte sonra bordo-mavide karar kılınmıştır. Bordo, Trabzon’un balığı olarak da bilinen hamsinin göz renginden gelir. Açık mavi ise balığın dış yüzeyinin rengini anımsatır. Kulüp, 2010 yılında turuncu ve gri rengi de alternatif olarak kullanmaya başlamıştır. Takımın logosu 2013 yılı itibarıyla tescillenmiştir.

TS Halka Arz

Trabzonspor hisseleri ilk kez 2005 yılında halka açılmıştır. TS halka arz oranı %49 olarak belirlenmiştir. Piyasa değeri 2.280.000.000 olarak ifade edilen Firmanın hisse senedi sayısı 500.000.000 olarak açıklanmıştır. Şirket ortaklıkları ve ticari faaliyetlerine dair duyurular, kulübün internet sitesi ve KAP üstünden paylaşılır. Bu paylaşımlar günlük, aylık ve yıllık çizelgeler hâlinde sunulur. 

TS Hisse Analizi

Tablo 2: TS Hisse Analizi

TS Şirket Bilgileri

  • CEO: Sinan Zengin
  • Çalışan Sayısı: 92
  • Merkezi: Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri, Havaalanı Altı, TRABZON
  • Kuruluş Tarihi: 2 Ağustos 1967
  • Sektör: Spor
Benzer İçerikler