Blog

Bera Holding Hisse Senedi (BERA) Fiyatı ve Grafiği

August 9, 2022
Makaleyi sesli dinle

Tablo 1: Bera Holding Hisse Fiyatı ve Grafiği

Çok ortaklı bir yapıya sahip olan Bera Holding (BERA), faaliyetlerini oldukça geniş bir alanda sürdürür. Bu anlamda Bera Holding ne iş yapar sorusu önem kazanır. Şirket; inşaat ve yapı malzemeleri, mermer, tekstil, turizm, kâğıt ve karton, makine, gıda, petrol gibi birçok alanda hizmet verir. Geleceğe yönelik hedefleri olan ve küresel rekabeti önemseyen holding, kaliteye ve verimli üretime değer verir. Söz konusu holding, küçük sermayeleri birleştirerek büyük işler başaran global bir gruplar topluluğu olarak nitelendirilir. Bu şirket, sınırsız süreli bir kuruluştur.

Birçok sektörde faaliyet gösteren Bera Holding, yaklaşık 5000 çalışana sahip bir gruptur. Bu holding, 15.000 kişiye de dolaylı yollardan istihdam sağlar. Çalışan sayısının şirketin büyümesine paralel olarak zaman içerisinde artacağı öngörülmektedir.

BERA HOLDİNG Kuruluşu

Bera Holding, Haşim Bayram tarafından 1988 yılında kurulmuştur. 1989 yılından sonra üretime başlayan bu ortaklık grubunun ilk şirketi Konya Kâğıt A.Ş’dir. Holding çatısı altında yer alan kuruluşlar, çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir. Bera Holding KAP üzerinden faaliyet raporlarını düzenli olarak paylaşır. Şirketin aldığı kararlar, yaptığı yatırımlar ve hisse sahipleri bu platform üstünden kolaylıkla incelenebilir. 

Bera Holding yönetim kurulu, yöneticilerden ve üyelerden seçilen 8 kişiden oluşur. Grubun son yönetim kurulu 2018 yılında seçim yapılarak belirlenmiştir. Holding başkanı Erol Kaya, yardımcıları Mustafa Ulvi Bezirci ve Osman Elvan olarak görev yapmaktadır.

BERA HOLDİNG Halka Arz

Bera Holding hisseleri halka açıktır. Şirketin hiçbir ortağının hissesi %1’den fazla olamaz. Grup çatısı altında ayrıcalıklı hisse bulunmaz. Bera Holding hisse senetlerine sahip kişiler; payları oranında iş yerinin makinesine, teknolojisine ve kâr-zarar değerlerine ortaktır. İsteyen her kişi bu ortaklık yapısında yer alabilir. 

Şirketin %52,8’i halka açık hisselerden oluşur. Bera Holding hisse yorumlarına pek çok farklı kaynak üzerinden ulaşmak mümkündür. Şirketin kendi sitesinde paylaştığı günlük duyurular da halka açık olarak yayınlanır. Faaliyet raporları ve KAP açıklamaları da düzenli olarak güncellenir. 

BERA HOLDİNG Hisse Analizi

Tablo 2: Bera Holding Hisse Analizi

BERA HOLDİNG Satın Aldığı Şirketler

Bera Holding yan kuruluşları; matbaadan gıdaya, turizmden madenciliğe birçok sektörde hizmet verir. Kombassan Kâğıt Matbaa Gıda ve Tekstil, Golda Gıda Sanayi, Bera Turizm İnşaat, Komyapı Hazır Beton, Kompen PVC Yapı ve İnşaat holdingin sahip olduğu şirketlerdir. Divapan Entegre Ağaç Panel, Adaçal Endüstriyel Mineraller, MPG Makine Prodüksiyon, Kongaz Petrol Ürünleri, Talay Otomotiv de şirketin yan kuruluşları arasındadır. Muratlı Karton Kâğıt Sanayi, Karsu Çamlıca Köyü Su İşletmeleri ve Hisar Madencilik de bu yan kuruluşlar arasında listelenir. 

BERA HOLDİNG Şirket Bilgileri

  • CEO: Erol Kaya
  • Çalışan Sayısı: 20.000 kişi
  • Merkezi: Nişantaşı Mahallesi Dr. M. Hulusi Baybal Caddesi No: 12/3 Selçuklu/ Konya
  • Kuruluş Tarihi: 1988
  • Sektör: Gıda, İnşaat ve Yapı, Kâğıt-Karton-Ambalaj, Petrol, Madencilik, Turizm
Benzer İçerikler