Virman

Başka bir Midas kullanıcısına hisse virman yapabilir miyim?

Evet, Midas içerisindeki veya başka bir kurumdaki farklı bir kullanıcının yatırım hesabına hisselerini virman yapabilirsin.

Burada tek yapman gereken, Midas kurum içi virman formunu bu linkten indirdikten sonra doldurarak bize iletmen! (Eğer başka bir kuruma virman yapacaksan bu yazımızı inceleyebilirsin)

 

Virman talebini bize iki şekilde iletebilirsin: 

1) Öncelikle destek@getmidas.com adresinden talebini belirterek hazırladığın formu e-mail’e ekleyip bize gönderebilirsin. 

2) Midas uygulamasındaki “Destek” sayfasında bulunan “Bizimle İletişime Geç” butonuna tıklayıp açılan sayfada Yatırım > Borsa İstanbul diye seçerek kurum içi virman isteğini kısaca belirttikten sonra hazırladığın virman talep formunu sisteme yükleyebilirsin.

Virman talimatın bize ulaştıktan sonra 15-20 dakika içinde işlemini gerçekleştiriyoruz. 


Not: Virman formunu doldururken hem kendi hesabının hesap numarasını hem de hisselerini virman yapacağın kişinin ad-soyadı, TCKN bilgisi ve hesabının numarasını belirtmen gerekiyor. Hesap numaralarını da yukarıdaki iki yolla bize ulaşarak sorgulayabilirsin.

 

Başka bir hesaba virman gerçekleştirdiğin zaman transfer edilen hisselerin maliyet bilgileri değişebilir. Yeni maliyeti, virman yapıldığı sıradaki son seansın ağırlıklı ortalama fiyatı olacaktır.

Başka sorularınız mı var?

Talep Gönder