Başka bir Midas kullanıcısına hisse virman yapabilir miyim?

Evet, Midas içerisindeki veya başka bir kurumdaki farklı bir kullanıcının yatırım hesabına hisselerini virman yapabilirsin.

Burada tek yapman gereken şey, Midas uygulaması üzerinden profil ekranında bulunan Virman sayfasına gelmen ve “Hisselerini Başka Bir Midaslıya Gönder” seçeneğine tıklaman. 

Ardından Midas uygulaması üzerinden virman talebini bize ileterek süreci başlatabilirsin. Burada ilgili sayfadan "Destek Talebi ile İlet" butonuna tıklaman yeterli. 

Virman talebini iletirken sana ve göndereceğin kişiye ait “Hesap Sahibinin Adı - Soyadı” , “BIST Hesap Numarası” ve “TC Kimlik Numarası” bilgilerini de iletmen gerekiyor. Kendi bilgilerine virman sayfasından ulaşabilirsin.

Önemli! Midas’a saat 17.00 öncesi gelen virman işlemleri hemen, 17.00 sonrası gelen talepler bir sonraki iş günü gerçekleştirilir. Takas bekleyen hissen varsa virman talebin onaylanmaz.

Başka bir hesaba virman gerçekleştirdiğin zaman transfer edilen hisselerin maliyet bilgileri değişebilir. Yeni maliyeti, virman yapıldığı sıradaki son seansın ağırlıklı ortalama fiyatı olacaktır.

Sorununu çözemedin mi?
Destek hattından bizimle iletişime geç

Destek Hattı