TOASO Hisse - Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

₺300,00

Güncel Fiyat

₺0,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0 (0%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

TOASO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺0,00

Satış

₺0,00

Günlük Değişim %

0,00%
Taban ₺270,00

Haftalık En Yüksek

₺300,00

Aylık En Yüksek

₺300,00
F/K 9,94

Piyasa Değeri

₺150.000.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

37,82%
Volatilite 5,93%

Açılış Fiyatı

₺0,00

Alış

₺0,00

Günlük Değişim (TL)

₺0,00
Tavan ₺330,00

Haftalık En Düşük

₺269,50

Aylık En Düşük

₺261,50
PD/DD 4,07

Sermaye

₺500.000.000,00
Net Kâr ₺15.083.439.000,00

TOASO - Şirket Hakkında

TOASO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. TOASO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Cengiz EROLDU

Kuruluş Tarihi

01/10/1968

Halka Arz Tarihi

01.07.1991

Sektör

Otomobil ve yedek parça üretimi

Çalışan Sayısı

5756

Adres

Büyükdere Caddesi Tofaş Han No: 145 Zincirlikuyu 34394 / İstanbul

Merkez

TR

TOASO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları arasında yer alan Tofaş Türk Otomobil Fabrikası Anonim Şirketi (A.Ş.), 1968 yılından bu yana ülkemizin en güçlü değerlerinden biri. Yüksek üretim hacmi ve üstün Ar-Ge yetkinlikleriyle faaliyet gösterdiği birçok alanda önemli başarılar elde eden Tofaş, güçlü iş birlikleriyle Türkiye’de olduğu gibi dünya otomotiv sektöründe de uzun yıllardır öne çıkıyor. Altı büyük otomotiv markasına sahip olan Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş., finansal sonuçlarıyla yatırım sektöründe birçok yatırımcının takibinde bulunuyor.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası Hakkında:

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş., 1968 yılında Koç Holding ve İtalyan otomobil üreticisi Fiat iş birliğinde kurulmuştur. Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç öncülüğünde temelleri atılan şirket, Türk otomotiv sanayisinin en büyük üreticilerinden birini oluşturmaktadır. Şirket, otomobil ve yedek parça üretiminde öne çıkmakla beraber imalat sanayi ve metal eşya gibi farklı alanlarda da faaliyet göstermektedir.

450 bin araç üretim kapasitesine sahip olan Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş., 10 yılı aşkın süredir Çin ve Amerika Birleşik Devletleri gibi otomotiv devi ülkelerin otomobil ihraçlarını da karşılamaktadır. Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bir milyon metrekarelik bir alanda faaliyet gösteren şirket, Tofaş Ar-Ge merkeziyle Stellantis isimli otomotiv firmasının bünyesindeki modellerin ürün geliştirme süreçlerinde de yer almaktadır.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş, Türkiye’de Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Magneti Marelli ve Opar gibi markaların satış operasyonlarını yürütmektedir. Şirket, zengin bayi ve tedarikçi ağıyla Türkiye genelindeki satış ve servis noktalarıyla da öne çıkmaktadır. 2026 yılına kadar tüm bayi ve servis alanlarını erişilebilirlik standartlarına uygun hale getirmeyi hedefleyen Tofaş’ın Koç Fiat Kredi, Fer-Mas Oto Ticaret A.Ş ve Koç Fiat Sigorta ile bağlı ortaklıkları bulunmaktadır.

Güçlü yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Tofaş Türk Otomobil Fabrikası, borsada TOASO hisse koduyla işlem görmektedir. 1 Temmuz 1991’de halka arz olan Türk Otomobil Fabrikası’nın yüzde 24,3’ü halka açık olan hisseleri BİST 30 BİST 100, BİST Kurumsal Yönetim ve BİST Sürdürülebilirlik endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl TOASO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına TOASO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TOFAS TURK OTOMOBIL FABRIKASI A.S. hissesi alabilirsin.
TOASO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.