THYAO Hisse - Türk Hava Yolları A.O.

₺308,25

Güncel Fiyat

₺3.317.135.420,50

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1 (0.33%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

THYAO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺308,25

Satış

₺308,25

Günlük Değişim %

0,33%
Günlük Hacim (TL) ₺3.317.135.420,50
Taban ₺276,75

Haftalık En Yüksek

₺311,75

Aylık En Yüksek

₺317,50
F/K 2,57

Piyasa Değeri

₺425.040.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

26,42%
Volatilite 0,65%

Açılış Fiyatı

₺308,00

Alış

₺308,00

Günlük Değişim (TL)

₺1,00
Tavan ₺337,75

Haftalık En Düşük

₺304,75

Aylık En Düşük

₺293,00
PD/DD 0,82

Sermaye

₺1.380.000.000,00
Net Kâr ₺165.498.000.000,00

THYAO - Şirket Hakkında

THYAO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. THYAO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Bilal Ekşi

Kuruluş Tarihi

30/01/1960

Halka Arz Tarihi

20.12.1990

Sektör

Yurtiçi ve yurtdışı her türlü hava taşımacılığı

Çalışan Sayısı

52414

Adres

Türk Hava Yolları Genel Yönetim Binası,Yeşilköy Mahallesi, Havaalanı Cad. No:3/1 BAKIRKÖY / İSTANBUL

Merkez

TR

THYAO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Türk Hava Yolları A.O.

90 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin en güçlü şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları, dünyanın en fazla ülkesine uçan hava yolu olarak uluslararası arenada adından söz ettiriyor. Yurt içi ve yurt dışında hava taşımacılığı yapan şirket, genç filosu ve yüksek kaliteli hizmetiyle Türkiye’nin küresel bir gücü olarak öne çıkıyor. Türk Hava Yolları, bugün 428 adet uçaktan oluşan filosu ve 120’nin üzerinde ülkeye oluşturduğu kapsamlı rota ağıyla havacılık sektörünün en önemli değerlerinden biri oluyor.

Türk Hava Yolları Hakkında:

Havacılık sektöründe güçlü ürün ve projelere imza atan Türk Hava Yolları, özellikle ulaştırma, depolama ve haberleşme hava taşımacılığı faaliyet alanlarında öne çıkmaktadır. Buna ek olarak şirket, yerli üretim uçak koltuğu ve Türkiye’nin ilk yerli ve milli sunucu ve modemini üretme konusunda da başarı göstermiştir.

Türk Hava Yolları, 20 Mayıs 1933 yılında Devlet Hava Yolları adıyla kurulmuştur. Şirketin ilk genel müdürü Türkiye’nin ilk havacılarından olan Fesa Evrensev’dir. Kurulduğu ilk yıllarda yalnızca beş uçağa ve 30’dan az çalışana sahip olan şirketin günümüzdeki genel müdürü ise Bilal Ekşi’dir. Merkezi İstanbul’da olan Türk Hava Yolları, uçuşlarını İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirmektedir. Günümüzde 50 binden fazla çalışana sahip olan THY’ye ait 20 grup şirketi bulunmaktadır.

THY, Türkiye’nin farklı havalimanlarında uçak bakım hangarları ve atölyeleri, imalat ve tamir atölyeleri, motor revizyon atölyeleri ve parça bakım atölyelerine sahiptir. Bu tesislerde teknik işlemlerini yürüten şirket, yurt içi ve yurt dışındaki anlaşmalı uçuş okullarında pilotaj eğitimi de vermektedir. Geniş ve güçlü bir faaliyet alanına sahip olan şirket, çeşitli ödüllere de layık görülmüştür. Daha önce defalarca kez Avrupa’nın En İyi Havayolu ve Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu ödüllerine layık görülen THY, aynı zamanda En İyi Premium Ekonomi Koltuk ödülüne de sahiptir.

Türk Hava Yolları, 20 Aralık 1990 tarihinde halka arz olmuştur. Borsa İstanbul (BİST)’da THYAO hisse koduyla işlem gören şirket BİST 30, BİST 50, BİST 100, BİST Tüm, BİST Ulaştırma, BİST Hizmetler, BİST Yıldız ve BİST Sürdürülebilirlik endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl THYAO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına THYAO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TURK HAVA YOLLARI A.O. hissesi alabilirsin.
THYAO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.