TETMT Hisse - Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş.

₺8.945,00

Güncel Fiyat

₺3.524.155,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-32.5 (-0.36%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

TETMT Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺8.945,00

Satış

₺8.947,50

Günlük Değişim %

-0,36%
Günlük Hacim (TL) ₺3.524.155,00
Taban ₺8.080,00

Haftalık En Yüksek

₺9.455,00

Aylık En Yüksek

₺12.197,50
F/K 215,54

Piyasa Değeri

₺10.002.328.607,95

Yabancı Oranı (%)

18,46%
Volatilite 3,84%

Açılış Fiyatı

₺8.975,00

Alış

₺8.945,00

Günlük Değişim (TL)

₺-32,50
Tavan ₺9.875,00

Haftalık En Düşük

₺8.600,00

Aylık En Düşük

₺8.550,00
PD/DD 152,79

Sermaye

₺1.118.203,31
Net Kâr ₺46.406.308,00

TETMT - Şirket Hakkında

TETMT şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. TETMT ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

HÜSEYİN AVNİ METİNKALE

Kuruluş Tarihi

24/04/2009

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Her türlü gıda maddelerinin, özellikle sebze ve meyvelerden yaş veya kuru mamul, yarı mamul ve bu mamul ve yarı mamullerle ilgili bilumum ham ve yardımcı maddelerin üretilmesi, ambalajlanması ve paketlenmesi

Çalışan Sayısı

12

Adres

Levazım Mah. Vadi Cad. Zorlu Center No:2 İç Kapı No: 141 Beşiktaş/İstanbul

Merkez

TR

TETMT Ortaklık Yapısı

Missing Image

Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş.

Tetamat Gıda Yatırımları Anonim Şirketi (A.Ş.), yaklaşık 15 yıllık tecrübesiyle gıda endüstrisinde öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Şirket, taze meyve ve sebzelerin kurutulması ve işlenmesi üzerine faaliyet gösteriyor. Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş., kurulduğu günden bu yana kalite ve inovasyon odaklı yaklaşımıyla Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Şirket yalnızca ulusal pazarda değil, uluslararası arenada da büyümeyi ve adını geniş kitlelere duyurmayı sürdürüyor.

Tetamat Gıda Yatırımları Hakkında:

Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş., 24 Nisan 2009 tarihinde Hüseyin Avni Metinkale tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Başlangıçta Taze Kuru Ltd. Şti. ünvanıyla kurulan şirket, patentli sistemiyle kurutulmuş meyve ve sebze üretimi yapmaya başlamıştır. Günümüzde halen koruyucu ve tatlandırıcı madde içermeyen kuru meyve sebze üretimini sürdürmektedir. 

Tetamat Gıda’nın ürün portföyü elma, domates, kavun, karpuz, kivi, greyfurt, ayva ve mandalina gibi kurutulmuş meyve ve sebzelerden oluşmaktadır. Şirketin üretim tesisleri uluslararası kalite standartlarına uygun olarak tasarlanmış olup son teknoloji ekipmanlar barındırmaktadır. Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş., kurutulmuş meyve ve sebze üretimiyle sınırlı kalmayıp gıda endüstrisi genelinde çeşitli ürünlerin üretimini, satışını ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.

Şirket, Türkiye'nin yanı sıra Amerika'da faaliyet göstermekte olup, ürünlerini Taze Kuru Gıda ismiyle çevrimiçi platformlarda da pazarlamaktadır. Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş.'nin kuruluşundan bu yana elde ettiği başarılar, inovasyona ve kaliteye verdiği önemle yakından ilişkilendirilmektedir. Şirket Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına büyük önem vererek, sürekli olarak yeni ürünler geliştirmeye ve sürdürülebilir bir iş modeli yaratmaya odaklanmaktadır.

Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş., 11 Ekim 2012 tarihinde halka arz olmuş ve ilk halka arz fiyatı pay başına 8,95 TL olarak belirlenmiştir. Şirket Borsa İstanbul (BİST)’da TETMT hisse koduyla işlem görmektedir. Tetamat Gıda hisseleri BİST Ankara, BİST Sınai, BİST Ana, BİST Gıda-İçecek, BİST Tüm-100, BİST Tüm ve BİST Kobi Sanayi endekslerinde yer almaktadır. Şirketin altında bulunan Taze Kuru Sanayi ve Gıda A.Ş. ise Borsa İstanbulda TKURU hisse koduyla işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl TETMT hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına TETMT yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TETAMAT GIDA YATIRIMLARI A.S. hissesi alabilirsin.
TETMT yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.