GWIND Hisse - Galata Wind Enerji A.Ş.

₺33,18

Güncel Fiyat

₺101.634.425,88

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.66 (-1.95%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

GWIND Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺33,18

Satış

₺33,18

Günlük Değişim %

-1,95%
Günlük Hacim (TL) ₺101.634.425,88
Taban ₺29,88

Haftalık En Yüksek

₺34,26

Aylık En Yüksek

₺34,26
F/K 20,30

Piyasa Değeri

₺17.917.200.000,00

Yabancı Oranı (%)

9,76%
Volatilite 2,54%

Açılış Fiyatı

₺34,00

Alış

₺33,16

Günlük Değişim (TL)

₺-0,66
Tavan ₺36,48

Haftalık En Düşük

₺31,56

Aylık En Düşük

₺28,56
PD/DD 2,16

Sermaye

₺540.000.000,00
Net Kâr ₺882.705.676,00

GWIND - Şirket Hakkında

GWIND şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. GWIND ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

BURAK KUYAN

Kuruluş Tarihi

11/04/2006

Halka Arz Tarihi

16.04.2021

Sektör

Elektrik enerjisi üretim tesisi kurulması, işletmeye alınması, kiralanması, elektrik enerjisi üretimi

Çalışan Sayısı

56

Adres

Burhaniye Mahallesi Kısıklı Caddesi No: 65 Üsküdar İstanbul

Merkez

TR

GWIND Ortaklık Yapısı

Missing Image

Galata Wind Enerji A.Ş.

Yalnızca yenilenebilir kaynaklarla elektrik enerjisi üreten Galata Wind Enerji Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye'de sürdürülebilir değer yaratma amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Uzman çalışan kadrosuyla çevreye ve topluma duyarlı projeleri hayata geçiren Galata Wind Enerji A.Ş., Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığını azaltmayı hedefliyor. Şirket, Türkiye'de örnek alınan öncü ve saygın bir kurum olmak için deneyimli kadrosuyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Galata Wind Enerji Hakkında:

Galata Wind Enerji A.Ş., 2006 yılında GY Enerji Danışmanlık Proje Mühendislik Üretim Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi olarak kurulmuştur. 2007 yılında şirket adının Galata Wind Enerji Limited Şirketi olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. 2012 yılında Şah Rüzgar Enerji Santrali (RES) lisansına sahip olan şirketin ünvanı Galata Wind Enerji Anonim Şirketi olarak değiştirilmiştir ve Doğan Holding tarafından satın alınmıştır.

2012 yılında Mersin RES lisansına sahip olan Akdeniz Elektrik Üretim A.Ş. de Doğan Holding tarafından satın alınmıştır. Bu tarihten itibaren her iki şirket de yenilenebilir enerji üretim faaliyetlerini Doğan Holding bünyesinde sürdürmeye başlamıştır. 2014 yılında Galata Wind ve Akdeniz Elektrik, Galata Wind bünyesinde birleştirilmiştir.

Galata Wind Enerji A.Ş., 2020 yılında Sunflower Solar Güneş Enerjisi Sistemleri Ticaret Anonim Şirketi hisselerinin yüzde 100’ünü satın almıştır. Şirket, ilerleyen yıllarda Çorum Güneş Enerjisi Santrali (GES) ve Erzurum GES'i de satın alarak çalışmalarını büyütmüştür. 2021 yılının Mart ayında Taşpınar RES'i de tam kapasite olarak devreye alan Galata Wind Enerji A.Ş., aynı sene şirketin halka arzı için Sermaye Piyasası Kuruluna başvuru yapmıştır.

Galata Wind Enerji A.Ş., 16 Nisan 2021 tarihinde 5,06 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da GWIND hisse kodu kısaltmasıyla işlem görmektedir. Şirketin halka açıklık oranı yüzde 29,95 olarak açıklanmıştır. Galata Wind Enerji A.Ş. hisseleri BİST 100 endeksinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl GWIND hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına GWIND yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca GALATA WIND ENERJI A.S. hissesi alabilirsin.
GWIND yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.