BMSTL Hisse - BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺36,78

Güncel Fiyat

₺56.711.805,54

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.22 (0.6%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

BMSTL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺36,78

Satış

₺36,78

Günlük Değişim %

0,60%
Günlük Hacim (TL) ₺56.711.805,54
Taban ₺33,12

Haftalık En Yüksek

₺41,00

Aylık En Yüksek

₺41,00
F/K 159,06

Piyasa Değeri

₺2.686.779.000,00

Yabancı Oranı (%)

3,60%
Volatilite 5,58%

Açılış Fiyatı

₺36,32

Alış

₺36,22

Günlük Değişim (TL)

₺0,22
Tavan ₺40,44

Haftalık En Düşük

₺34,86

Aylık En Düşük

₺31,48
PD/DD 2,85

Sermaye

₺73.050.000,00
Net Kâr ₺16.892.030,00

BMSTL - Şirket Hakkında

BMSTL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. BMSTL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

16/07/1998

Halka Arz Tarihi

27.04.2022

Çalışan Sayısı

195

Adres

Sahrayıcedit Mh. Batman Sk. No.30/ 2 Kadıköy/ İSTANBUL

Merkez

TR

BMSTL Ortaklık Yapısı

Missing Image

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Kocaeli merkezli kurulan BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), günümüzde Kuzey ve Güney Amerika ve Avrupa başta olmak üzere beş kıtada 45 farklı ülkeye ihracat yapıyor. Şirket, günümüzde Türkiye’nin önde gelen tel üreticileri arasında yer alıyor.

BMS Tel Hakkında:

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1968 yılında Hasan Zontur tarafından Kocaeli Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 20 bin metrekarelik bir alanda kurulmuştur. Şirket, üretim faaliyetlerine Galvanizli Çelik Tel üretim tesisi ile başlamıştır. 

BMS Tel, 2012 yılı itibarıyla beş yıl içerisinde yıllık ortalama 20 bin ton galvanizli çelik tel üretimi yaparak belli bir konuma gelmiştir. Şirket, 2017 yılında ikinci üretim hattını da devreye sokmuş ve üretim kapasitesini ortalama 60 bin tona kadar yükseltmiştir. 

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., uluslararası standartlar dahilinde Türkiye’de ve dünyada demir çelik sektöründe öncü konuma gelmeyi hedeflemektedir. Şirket misyonu “güven, kalite, hizmet” değerlerini şirketteki tüm faaliyetlere tamamıyla işlemek ve bu doğrultuda ilerlemektir.

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., 21 Haziran 2022 tarihinde  BMSTL hisse koduyla ve 17,50 TL fiyatla halka arz edilmiştir. Şirketin talep toplama tarihi 21-22 Nisan 2022 ve halka arz edilmesi planlanan pay sayısı 10.875.000 olmuştur. BMS Tel hisse dağılımında halka arz olacak payların arz sonrası toplam çıkarılmış sermaye oranı yüzde 29,77’dir.

Şirketin sermayedeki payı dört parça halindedir. Bu sermayeler Mustafa Zontur, Ali Zontur, Ahmet Rauf Mollaoğlu ve halka arz payları olarak sıralanmaktadır. Mustafa Zontur yüzde 30,84, Ali Zontur yüzde 30,84 Ali Zontur ve Ahmet Rauf Mollaoğlu yüzde 8,55 paya sahiptir. Kalan yüzde 29,77 ise halka arz yüzdesidir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl BMSTL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına BMSTL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca BMS BIRLESIK METAL SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
BMSTL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.