Blog

Amerikan Borsasından Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Mart 11, 2022
Amerikan Borsasından Hisse Senedi Nasıl Alınır?
Makaleyi sesli dinle

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık Amerikan borsalarına yatırım yapmak ve Amerikan borsalarından hisse senedi almak 10 dakikadan kısa sürüyor.

Amerikan Borsasından Hisse Nereden Alınır?

Amerikan borsasından hisse en güvenli, kolay ve hızlı şekilde Midas’tan alınır. Midas, Amerikan Borsaları’nda dünyaca ünlü şirketlere yatırım imkanı sunan SPK lisanslı aracı kurumdur. Bunun yanı sıra Midas, her türden yatırımcının ihtiyaç duyabileceği kaliteli finansal veriyi ve kaynakları ücretsiz sunar.

Amerikan Borsasından Hisse Nasıl Alınır?

Midas’a kayıt olarak kolayca Tesla (TSLA), Apple (AAPL), Netflix (NFLX), Amazon (AMZN) hissesi alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilirsin. 

  • Hesap Aç: Midas’a ücretsiz olarak kayıt ol
  • Hisseni Seç: Keşfet sayfasından Tesla (TSLA) hisse detay sayfasını arayarak bulabilirsin
  • Hisseyi Al: Hisse detay sayfası içerisinde alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilirsin

Ayrıca Bakınız: Tesla hissesi nasıl alınır? 3 basit adım

Amerikan Borsasından Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Amerikan Borsasından Hisse Alırken Dikkat Etmen Gerekenler

Amerikan borsalarına yurt içinde veya yurt dışındaki bir aracı kurum üzerinden yatırım yapabilirsin. Bunun için herhangi bir yasal engel bulunmuyor. Bu noktada dikkat etmen gereken tek şey, aracı kurumun kendisidir. Bir aracı kurum seçerken şunlara dikkat etmen gerekir:

  • Seçeceğin aracı kurum, düzenli olarak denetlenen ve belli regülasyonlar çerçevesinde hareket eden bir finansal kuruluş olmak zorundadır.
  • Seçeceğin aracı kurum, yüksek komisyon ücretlerine sahip olmamalıdır. Düşük komisyon ücretlerine sahip bir aracı kurumla anlaştığın takdirde ödeyeceğin ücret düşük olduğundan daha fazla hisse senedi alımı yapabilirsin.
  • Seçeceğin aracı kurum, basit ve pratik bir işlem arayüzüne sahip olmalıdır. 

Ayrıca Bakınız: 2022 En Çok Kazandıran Hisseler

Nasdaq’tan Nasıl Hisse Alınır?

Nasdaq hem Amerika’nın hem de dünyanın ikinci büyük borsasıdır. Aynı zamanda Apple ve Google gibi dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin de hisselerinin yer aldığı borsadır. Bu yüzden Nasdaq için sık sık teknoloji borsası benzetmesi yapılıyor. 

Yurt içi ve yurt dışında yer alan birçok kurumdan Nasdaq’ta yer alan şirketlere yatırım yapabilirsin.

Türkiye’deki birçok aracı kurum ve banka yatırımcılardan yüksek komisyon ücretleri talep ettiği için genelde yatırımcılar, ilgisini yerel piyasalarla sınırlı tutmak zorunda kalıyor. Bazı aracı kurumlarda Nasdaq’tan hisse almak ya da yatırım yapmak için hesap alt limitleri 25.000 dolarları bulabiliyor. 

Oysa Midas, hem yatırımcılardan 1,5 dolar* gibi rakipsiz bir işlem ücreti alıyor hem de minimum bakiye zorunluluğu olmadan 1 dolarla bile yatırım yapma fırsatı sunuyor. 

Ayrıca Midas’ta, Amazon hissesi almak için binlerce dolara ihtiyacın yok. Midas’ın “Parça Hisse” özelliği sayesinde 3.000 dolarlık Amazon hissesini 100 dolara da alabilirsin. Midas, parça hisse özelliğini Türkiye’de kullanıcılarının hizmetine sunan ilk ve tek aracı kurum. 

Diğer taraftan Midas, SPK onaylı bir aracı kurum ve hem Türkiye hem de Amerika’daki resmi kuruluşlar tarafından düzenli olarak denetlenen ve belli regülasyonlar çerçevesinde hareket eden bir finansal kuruluş olarak hizmet veriyor. Bu da Midas’ın güvenilir bir uygulamaya dönüştürüyor.

Midas’ın en büyük avantajlarından biri de basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olması. Yeni yatırım yapmaya başlayacak birisi bile Midas’ın sezgisel tasarımı sayesinde kolaylıkla kayıt olup hisse alım-satımı gerçekleştirebilir. 

Midas’tan Nasıl Hesap Açabilirsin?

Midas, diğer aracı kurum ve bankaların aksine Amerika’dan hisse alım-satımı yapmak için yatırımcıları günler süren bir sürece tabi tutmuyor. 

Midas’ta hesap açabilmek için yapmanız gereken tek şey, App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmek.

Midas’ı indirdiğinde hesap açılışı için 5 dakikanı ayırman yeterli.


Amerikan Borsasından Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

 

Benzer İçerikler