Borsa Haberleri

Zuckerberg’in Metaverse’i Kullanıcı Kaybediyor!

Ekim 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Zuckerberg’in Metaverse’i Kullanıcı Kaybediyor!

● The Wall Street Journal tarafından değerlendirilen kurum içi belgelere göre, Meta’nın tüketicilere yönelik en önemli metaverse platformu olan Horizon Worlds, kurum içi performans beklentilerini karşılamakta zorlanıyor.

● Meta, başlangıçta yıl sonuna kadar Horizon Worlds platformu aktif kullanıcılarının ayda 500 bin kişiye ulaşmasını hedefliyordu fakat paylaşılan belgelere göre aktif kullanıcı sayısı mevcut durumda 200 binin altında kalıyor.

● Dahası, bu belgelere göre çoğu kullanıcı platformdaki ilk ayından sonra Horizon metaverse’üne dönmüyor ve gazetenin paylaşımına göre kullanıcı sayısı bahar döneminden beri istikrarlı bir şekilde azalıyor.

● Rapor, dünyaların yalnızca 9%’unun en az 50 kişi tarafından ziyaret edildiğini ve çoğu dünyanın hiç ziyaret edilmediğini gösteriyor.

● İlgili belgeler, şirketin hisselerinin düşmesi, kullanıcı sayılarının azalması ve reklamverenlerin harcamalarda kesintiye gitmesi üzerine paylaşıldı. Meta hisseleri, yılbaşından bugüne kadar 62% oranında düşüş gösterdi.

● Meta sözcüsü, The Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada, uzun soluklu bir proje olarak tasarlanan metaverse evreninde iyileştirmeler yapmaya devam edeceklerini belirtti.

● Meta temsilcileri, konuya ilişkin soruları ilk etapta yanıtsız bıraktı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı