BIST Şirket Haberleri

Zorlu Holding’den, Zorlu Enerji’de Pay Satışı

November 21, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Zorlu Holding’den, Zorlu Enerji’de Pay Satışı

Zorlu Holding, Zorlu Enerji’nin (ZOREN) 40 milyon TL’lik nominal tutarlı pay satışını gerçekleştirdiğini KAP’a bildirdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre;

  • Zorlu Holding, Zorlu Enerji hisselerinde satışı kurumsal yatırımcılara gerçekleştirdi.
  • 20 Kasım tarihinde, Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. payları ile ilgili olarak Borsa İstanbul’da kurumsal yatırımcılara özel emir yöntemiyle 4,84 TL fiyatından 40 milyon TL nominal tutarlı satış işlemi yapıldı.
  • Toplam satış tutarı 193,6 milyon TL olarak kaydedildi. Açıklamaya göre bu işlemle birlikte holdingin Zorlu Enerji’deki payı 33,73%’e geriledi.

Zorlu Enerji (ZOREN), 20 Kasım tarihinde 5,08 TL’den kapanış gerçekleştirmişti. Kapanış seviyesi dikkate alındığında satışın 5% iskonto ile gerçekleştiği izlendi.

Zorlu Holding'den, Zorlu Enerji'de Pay Satışı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik 21 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu‘nda yer alan bildirimlere göre hazırlanmıştır.