BIST Şirket Haberleri

Yatırım Haberi: Zorlu Enerji’den 100 Milyon Dolarlık Plan

January 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Yatırım Haberi: Zorlu Enerji’den 100 Milyon Dolarlık Plan

Zorlu Enerji Ceo’su Sinan Ak, şirketin yatırım süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kuwait Investment Authority, geçtiğimiz günlerde Zorlu Energy Solutions’la ortaklık anlaşması yapmıştı.

Sinan Ak konuyla ilgili, “Bu ortaklık kapsamında sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda Güney ve Doğu Avrupa’da da şarj istasyonları yatırımı yapacağız. 100 milyon dolarlık bir yatırım planlıyoruz. Bu sene ilk etapta İtalya, Yunanistan, Fransa, Bulgaristan ve Hırvatistan’da yatırımlara başlayacağız. Yılın sonuna doğru ise İspanya, Polonya ve Portekiz’de yatırımlar yapacağız. Hedefimiz, girdiğimiz ülkelerde minimum 10% pay elde etmek.” dedi.

ZES Enerji Şirketi Olarak Dönüşüm Başlattı

Şirketin CEO’su konuşmasının devamında ZES’in enerji şirketi olarak dönüşüm yoluna girdiğini açıkladı.

ZES olarak büyüme kapasitesini yakalayabilirsek ABD’de olmayı hedefliyoruz. Sadece yollarda olan değil; evlere, iş yerlerine, otellere hizmet veren bir yapıya dönüşeceğiz. Aydın ve Ağrı’da ciddi projelerimiz var, çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Yatırım Haberi: Zorlu Enerji’den 100 Milyon Dolarlık Plan

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı