Borsa Haberleri

Zoom da Yapay Zekâ Kervanına Katılıyor

May 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Zoom da Yapay Zekâ Kervanına Katılıyor

Zoom Video Communications (ZM) platformundaki yapay zekâ uygulamalarını güçlendirmek için yapay zekâ startup’ı Anthropic’e yatırım yapacağını açıkladı.

Şirket açıklamasında, Zoom’un Anthropic’in Claude ismi verilen büyük dil modelini çağrı merkeziyle başlamak üzere platformuna entegre edeceği belirtildi. 

Zoom, ilerleyen günlerde Claude’un sohbet, toplantılar, telefon görüşmeleri gibi platformun çeşitli segmentlerinde de kullanılacağını söyledi. 

Zoom’un yapay zekâ yatırımı, Microsoft’un (MSFT) popüler sohbet robotu ChatGPT’nin yaratıcısı OpenAI’ya yaptığı milyar dolarlık yatırımı hatırlatıyor. 

Zoom da Yapay Zekâ Kervanına Katılıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha