Zoom, 2023’ün İlk Üç Ayındaki Performansıyla Beklentiler Aştı

May 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Zoom, 2023’ün İlk Üç Ayındaki Performansıyla Beklentiler Aştı

Online video konferans platformu Zoom (ZM), 2023’ün ilk üç ayına ait bilançosunda analist tahminlerini geride bırakırken, artan kurumsal kullanıcı sayısıyla gelirini büyüttü.

Zoom, 2023’ün İlk Üç Ayındaki Performansıyla Beklentiler Aştı
Zoom 1Ç Bilanço Kartı

$ZM, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 1,11 milyar dolar ile gelirini yaklaşık %3 artırdı. Bunun yanında 1,16 dolar hisse başı kâr ile de hem yıldan yıla %13 büyüme sağlandı hem de 0,99 dolar olan analist tahminleri aşılmış oldu.

Zoom’un artık iyice oturmuş hibrit çalışma düzeniyle birlikte sektörde kendini sağlam konumlandırdığını söyleyebiliriz.

  • KeyBanc analistleri ise önümüzdeki dönemde şirketin büyümesinde bir miktar küçülme izlenebileceğini tahmin ediyor.

Video konferans platformu, şubat ayında 1300 çalışanını işten çıkarmıştı, buna rağmen şirketin gelirlerindeki sağlam duruş, bize verimli bir yapılanma gerçekleştirildiğini gösteriyor.

Geçtiğimiz ay, çalışanlar arası iletişimi kolaylaştıran Workvivo’nun satın alımını tamamlayan Zoom, yapay zekâ yatırımlarına da ağırlık vermiş gözüküyor.

  • Şirketin ZoomIQ birimi, görüşmeleri özetleyebilen ve e-mail yazabilen bir üretici yapay zekâ içeren güncelleme yayınladı.

Zoom, 2023’ün İlk Üç Ayındaki Performansıyla Beklentiler Aştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu analist notu hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Zoom Q1 FY24 Earnings Deck