Borsa Haberleri

Zayıf Gelir Öngörüsü Sonrasında Airbnb Hisseleri Düşüşte!

Kasım 2, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Zayıf Gelir Öngörüsü Sonrasında Airbnb Hisseleri Düşüşte!

● Airbnb (ABNB), salı günkü üçüncü çeyrek kazanç açıklamasında Wall Street gelir ve kazanç beklentilerini aştıklarını bildirdi. Öte yandan, ev paylaşımı platformunun dördüncü çeyrek gelir tahmini analistlerin öngörülerinin altında kaldı.

● Bu haber üzerine Airbnb hisseleri kapanış sonrası işlemlerde 3,5% düştü.

Airbnb, 2022 yılı 3. çeyrek döneminin “şimdiye kadarki en kârlı dönem” olduğunu açıkladı. Buna rağmen, dördüncü çeyrekte 1,8 milyar dolar ile 1,88 milyar dolar arasında bir gelir beklentisi açıklandı. Bu aralıktaki minimum değer, analistlerin 1,86 milyar dolarlık beklentisinin altında kalıyor.

Airbnb; doların güçlenmesi, ABD’deki enflasyon artışı, FED’in sert tutumları ve tüketici harcamalarındaki yavaşlama nedeniyle makroekonomik zorluklarla karşı karşıya kaldı. Dövizle ilgili sıkıntılar, Airbnb’nin çeyrek dönem gelirini 7% azalttı ve net gelirde 15% düşüşe neden oldu.

● Yapılan açıklamalarda, “3. çeyrek sonuçlarımız, Airbnb’nin belirli bir ölçekte kârını artırmaya ve büyümeye devam edeceğini gösteriyor. Süregelen makroekonomik belirsizliklere rağmen yolumuzda kararlı bir şekilde ilerlediğimize inanıyoruz.” denildi.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Yahoo Finance

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti