Borsa Yorumları

Yükseliş Potansiyelli Az Bilinen Hisse

February 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yükseliş Potansiyelli Az Bilinen Hisse

Pulmonx (LUNG)’un Covid salgını sırasında yaşanan zorlu sürecin ardından ilgi çekmeye başladığını kaydeden Wells Fargo, pazartesi günü Pulmonx hisselerinin notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesinden “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti.  

12 aylık ortalama fiyat hedefini 10 dolardan 15 dolara çıkaran analist Larry Biegelsen, hissenin pazartesi günkü kapanış fiyatına göre 36,58%’lik bir yükselme potansiyeli görüyor. 

Biegelsen pazartesi günkü müşteri bilgilendirme yazısında, “Güçlü klinik kanıtlar ve geri ödemeye uygunluk, şirketin Zephyr valflerine destek veriyor. Böylelikle bu yeni tedavinin ağır amfizem hastalarında kullanımının fazlasıyla artacağına ve yeterince girilmemiş büyük bir pazar fırsatına dönüşeceğine inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

  • Not: Zephyr Valfleri, sıkışan havanın akciğerlerden dışarı atılmasını sağlayan ve orada daha fazla havanın hapsolmasını engelleyen küçük, tek yönlü valflerdir. Bu, daha iyi nefes almanıza ve daha fazlasını yapmanıza yardımcı olur.

Pulmonx (LUNG)’ın 4. çeyrek bilançosu şirket açısından bir “dönüm noktası” olarak görülüyor. Biegelsen’e göre, şirketin ABD geliri yıl bazında 30% artarak 9,5 milyon dolara ulaştı. 

Analist, “4. çeyrek itibarıyla mevcut müşteriler arasındaki kullanımın artması ve yeni müşteri kazanımları da bizi cesaretlendirdi.” diye ekledi. 

Yükseliş Potansiyelli Az Bilinen Hisse

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC