Borsa Yorumları

Yükseliş Potansiyeli Olan Şirketler!

October 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Yükseliş Potansiyeli Olan Şirketler!

Goldman Sachs’ın bu ay yayınladığı bir nota göre S&P 500’deki şirketlerin yaklaşık 15%’inin 21 Ekim’de sona eren hafta için kazanç bildirmesi bekleniyor. 

Yatırımcılar, işletmelerin yüksek enflasyonun ve FED’in agresif faiz artırımı hamlelerinin yanı sıra devam eden tedarik zinciri ve doların güçlenmesi gibi sorunlarla nasıl başa çıktığını görmek için şirketlere ait sonuçları inceleyecek. 

Piyasalar için oldukça önemli bir ayın içindeyken CNBC Pro, Wall Street analistleri tarafından favori olarak gösterilen hisse senetlerini belirlemek için FactSet verilerini inceledi. Buradan hareketle belirlenen isimler, hisseyi değerlendiren analistlerin 70%’inden fazlasının “AL” notuna sahiptir ve ortalama fiyat hedefleri üzerinden yükseliş potansiyeline sahiptir. 

Kazanç Haftasında Ön Plana Çıkan 7 Hisse!

Signature Bank (SBNY), kendisini değerlendiren tüm analistler tarafından bir satın alma fırsatı olarak görülüyor. Analistlerin ortalama fiyat hedefine göre hissenin değeri %63 oranında artabilir. 

SNBY bu yıl 55% düştü ancak Wells Fargo analistleri, şirketin ülkedeki en hızlı büyüyen isimler arasında olduğunu ve piyasa duyarlılığındaki bir değişimden fayda sağlayacağını belirtti. Signature Bank’ın sonuçlarını salı günü açıklaması bekleniyor. 

Prologis (PLD), gayrimenkul yatırım ortaklığının ortalama fiyat hedefine göre yaklaşık 47% yükselebileceğini düşünen analistlerin kabaca 75%’i tarafından seviliyor. 

Stiefel analistleri, bu yıl yaklaşık%40% düşen hisse senedinin “çekici” bir şekilde değerlendiğini belirti. Prologis, kazançlarını çarşamba günü bildirecek. 

Yaşam bilimleri şirketi Danaher (DHR), on analistten yedisi tarafından “AL” notuyla derecelendirildi. Analistler, hissenin mevcut değerinden yaklaşık 28% yükselebileceğini söylüyor. 

Haziran ayında RBC CAPİTAL Markets, DHR’deki notunu mevcut piyasa ortamında defansif sayılabilecek bir hisse olduğunu gerekçe göstererek yükseltti. Danaher, perşembe günü kazançlarını bildirecek. 

Bu hafta kazanç bildirmesi beklenen diğer isimler ise şöyle: Alaska Air Group (ALK), Interactive Brokers (IBKR), Silvergate Capital (SI) ve Lithia Motors (LAD).

Yükseliş Potansiyeli Olan Şirketler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı