Borsa Haberleri

Yorum: Ford’un Elektrikli Araç İşindeki Fırsat ve Zorlukları

Kasım 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Yorum: Ford’un Elektrikli Araç İşindeki Fırsat ve Zorlukları

Ford Motor (F) elektrifikasyon direktörüne göre yetersiz şarj ağı ve pil ham maddelerine erişimin yetersiz oluşu, elektrikli araçlara yönelik talebin önündeki kritik zorluklar arasında.

Doug Field, Londra’da gerçekleşen Elektrikli Araç Konferansında şu açıklamalarda bulundu: “Yaygın bir kullanım için geliştirilmesi gereken ilk şey altyapı. Şarj ünitesinde, insanların endişelerini gidermek için üst düzey uyumluluk, kapasite ve güvenilirlik elde etmeye yönelik koordinasyon büyük önem taşıyacak.”

Ford E Modeli gelişmiş ürün geliştirme ve teknoloji direktörü Field, gelecekteki Ford araçlarının, hareket halindeyken kapsayıcı bir artırılmış gerçeklik (AR) deneyimi de dahil olmak üzere “telefonların yapamadıklarını yapabilecek” özellikte olacağını öngörüyor.

● Otomobil üreticisi, serbest sürüş veya “koşullu otonom” işlevlerini geliştirmeye devam ederken, yazılım ve stratejik şekilde yerleştirilmiş kamera ve hoparlörler ile daha kapsamlı bir kullanıcı arayüzü sunmayı amaçlıyor.

● Field’a göre, Ford bu sayede “insanların çok seveceği ve kendilerini bir bilimkurgu filmindeymiş gibi hissedeceği bir deneyim” oluşturma fırsatına sahip olacak.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti