Borsa Haberleri

Yılın Halka Arzı: Arm Holdings, 51 Dolardan Listelenecek

Eylül 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yılın Halka Arzı: Arm Holdings, 51 Dolardan Listelenecek

ABD halka arz pazarının en büyüklerinden biri olarak adlandırılan Arm Holdings bugün “ARM” sembolüyle işlem görmeye başlayacak. Apple (AAPL) ve Nvidia (NVDA) gibi şirketlere teknoloji sağlayan çip tasarım şirketi, halka arzını hisse başına 51 dolardan fiyatlandırdı.

Bu da Arm’ın piyasa değerinin, 51 dolarlık teklif fiyatıyla 54 milyar doların üzerinde olacağı anlamına geliyor. Söz konusu halka arz, Arm’ın beklenen fiyat aralığı olan 47 ile 51 doların en üst seviyesinde olacak.

İngiltere merkezli şirket, Nasdaq’ta en az 95,5 milyon Amerikan Depo Makbuzu (ADR) hissesi listeliyor ve Arm’ın mevcut sahibi SoftBank, şirketin tedavüldeki hisselerinin yaklaşık 90%’ını kontrol edecek.

Arm, halka arz başvurusunda mart ayında sona eren mali yıldaki gelirinin bir önceki yıla göre 1%’den daha az düşüşle 2,68 milyar dolara gerilediğini açıklamıştı. Şirketin net kârı da 2023 mali yılında 22% düşüşle 524 milyon dolara düştü.

Arm, yaklaşık iki yıllık bir aradan sonra teknoloji sektöründe halka arz piyasasını canlandırmayı hedeflerken yapay zekâya yönelik coşkudan da faydalanıyor. 

Yılın en büyük halka arzı niteliğini taşıyan Arm ile ilgili daha detaylı bir okuma yapmak istersen seni şu içeriğimize alabiliriz. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, Businesswire

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti