Borsa Haberleri

Yeşil Hidrojen, Yenilenebilir Enerji Hisseleri Arasında Öne Çıkıyor!

September 28, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Yeşil Hidrojen, Yenilenebilir Enerji Hisseleri Arasında Öne Çıkıyor!

Credit Suisse, yeşil hidrojen sektörünün hızlanmak üzere olduğunu ve bu alana yatırım yapma zamanının geldiğini söylüyor. Banka, düşük karbon emisyonuna sahip olan bu çevre dostu hidrojen türünü büyüyen bir pazar olarak tanımladı.

Ayrıca yenilenebilir enerjiye artan ilginin yeşil hidrojen hisselerinde fırsatlar yaratabileceğinden bahsetti. Credit Suisse’in referans aldığı 23 Eylül tarihli bir rapora göre yeşil hidrojen üretimi 2030 yılına kadar yaklaşık 40 kat artabilir. 

Önümüzdeki Dönemde Yeşil Hidrojen Talebi Artacak mı?

Avrupa Birliği’nin yürütme kolu olan Avrupa Komisyonu, 2030 yılına kadar AB ülkelerinde 40 Gigawatt’lık yenilenebilir hidrojen elektrolizörleri kurmak istediklerini söyledi. Credit Suisse, bu kapsamda Avrupa’dan yeşil hidrojen alanına yaklaşık 5 milyar dolar değerinde bir fonun gelebileceğini söyledi.

Banka tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada “Avrupa ülkeleri, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi ve gaz fiyatlarının yükselmesine bağlı olarak güvenilir ve sürdürülebilir enerji kaynakları arıyor. Hem ABD’de hem de Avrupa’da yeşil hidrojen endüstrisine yönelik politik desteklerle bu talebin hızlanmasını bekliyoruz.” sözlerine yer verdi. 

Yeşil Hidrojen, Yenilenebilir Enerji Hisseleri Arasında Öne Çıkıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı