Borsa Haberleri

Yeo Teknoloji’den Dev GES Anlaşması

Yeo Teknoloji’den Dev GES Anlaşması
Google News Icon Takip Et

Yeo Teknoloji (YEOTK), Birleşik Krallık’ta kurulu olan ve 50% hisse sahibi olduğu iştiraki Rey Energy’nin Mauritius’ta kurulu bir şirket ile Güneş Enerjisi Santrali’nin (GES) anlaşması imzaladığını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu anlaşma; GES’in anahtar teslim kurulumu (dizayn, mühendislik, tedarik, montaj, test ve devreye alma) ve trafo merkezlerinin inşaatı konularını kapsıyor. Bu kapsamda imzalanan sözleşme tutarının ise 33 milyon dolar olduğu belirtildi.

Şirket yaptığı açıklamada “Zambiya, Tanzanya, Mozambik gibi ülkelerde yenilenebilir enerji santralleri geliştiren grubumuz üstlenmiş olduğu bu proje ile Afrika’da da bölge halkının refahına önemli katkılar yapacaktır” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada ayrıca söz konusu projenin, şirketin küresel hedeflerini büyüterek, yenilenebilir enerji sektöründe dünya çapında bir oyuncu olma vizyonunu güçlendireceği ifade edildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP