BIST Şirket Haberleri

YEO Teknoloji’den 2,77 Milyon Dolarlık Anlaşma!

April 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
YEO Teknoloji’den 2,77 Milyon Dolarlık Anlaşma!

YEO Teknoloji (YEOTK), Sabancı Holding’in bünyesinde yer alan Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. ile Akköy Rüzgâr Enerji Santrali (RES) projesi için satış sözleşmesi imzaladı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada;

“Şirketimiz ile Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. arasında Türkiye’de kurulması planlanan 25,2 MWe Akköy Rüzgar Enerji Santrali’nin elektrifikasyon ve otomasyon işlerinin yapımı için 1.574.944,62 dolar, enerji nakil hattının yapımı için 1.200.477,46 dolar olmak üzere toplam bedeli 2.775.422,08 olan iki ayrı sözleşme imzalanmıştır.” ifadelerine yer verdi.

YEO Teknoloji, yeni iş ilişkisiyle ilgili “Şirketin cirosunu olumlu etkileyecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

YEO Teknoloji’den 2,77 Milyon Dolarlık Anlaşma!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu