Borsa İstanbul

YEO Teknoloji / Yıldız: Hedefimiz 2030’a Kadar 1 GW Kapasite

January 2, 2024 • 1 dakika okuma süresi
YEO Teknoloji / Yıldız: Hedefimiz 2030’a Kadar 1 GW Kapasite

YEO Teknoloji (YEOTK), CEO’su Tolunay Yıldız, yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedeflediklerini belirtti.

YEO olarak dünyanın farklı coğrafyalarındaki ofislerimiz ve iş yapma kabiliyetimizin yanında teknoloji geliştirici ve yatırımcı kimliğimizle de büyüyoruz” diyen Tolunay Yıldız şöyle devam etti:

“Dekarbonizasyon, desantralizasyon ve dijitalizasyon odaklı çalışmalarımızla yenilenebilir enerji ve dijital dönüşüm alanlarında kapsamlı çözümler sunmayı sürdüreceğiz. Daha yaşanabilir bir dünya için ‘Bizce mümkün’ diyerek yolumuza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ekim’de Romanya’daki GES’i Devreye Aldı

Yeo Teknolojisi, ekim ayında Romanya’da 18,5 MWP kapasiyeli güneş enerjisi santralini (GES) devreye aldı. Diğer yandan İtalya’nın Bressana bölgesinde kurulu gücü 7,4 MWP olan GES projesi yatırımı için çalışmalara başladığını duyurdu.

YEO Teknoloji / Yıldız: Hedefimiz 2030'a Kadar 1 GW Kapasite

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks