BIST Şirket Haberleri

Yeo Teknoloji (YEOTK) Romanya’da Güneş Enerjisi Santrali Açtı

October 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Yeo Teknoloji (YEOTK) Romanya’da Güneş Enerjisi Santrali Açtı

Yeo Teknoloji, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı son açıklamada, Romanya’da Future PV adında bir GES yatırımını tamamladığını duyurdu. Bu proje, şirketin 51% ortak olduğu Defic Globe Enerji A.Ş.’nin 100% bağlı ortaklığı altında gerçekleştirildi.

🔢 Projenin Rakamları

Future PV’nin kapasitesi tam 18,57 MW. Şirket, bu projenin her yıl tam 26 GW enerji üretmesini bekliyor. Bunun yanında bu enerji yatırımı sayesinde yıllık 32.000 ton karbon salınımının önleneceği bilgisi de paylaşıldı. 

🎯 Yeo Teknoloji’nin Hedefleri

Yeo Teknoloji, 2030 yılına kadar yenilenebilir enerji sektöründe 1 GW kapasiteye ulaşmayı hedefliyor. Şirket, bu projenin finansmanını Avrupa kaynaklarından sağlayarak uluslararası alanda daha da güçlenmeyi ve global bir oyuncu olmayı amaçlıyor.

Yeo Teknoloji (YEOTK) Romanya'da Güneş Enerjisi Santrali Açtı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP