Borsa Haberleri

Yeo Teknoloji, Seiso Enerji’ye Ortak Oldu!

May 14, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Yeo Teknoloji, Seiso Enerji’ye Ortak Oldu!

Yeo Teknoloji (YEOTK), Yenilenebilir Enerji ticari ve sanayi tipi Çatı Güneş Enerjisi Sistemleri (GES) EPC ve proje geliştirmesi konusunda faaliyet gösteren Seiso Enerji’ye 49% oranında ortak oldu.

Yeo Teknoloji geçtiğimiz hafta Seiso Enerji’ye ortak olunması için anlaşmaya varıldığını açıklamıştı. Ortaklığa ilişkin imza töreni YEO Teknoloji CEO’su Tolunay Yıldız ve SEİSO Enerji’nin kurucusu olan Solimpeks Grup CEO’su Halil İbrahim Dağ’ın katılımı ile gerçekleşti.

Pazar Payını Artırmayı Hedefliyor

Söz konusu ortaklıkla birlikte, Yeo Teknoloji, Seiso Enerji’nin güçlü olduğu 10 MW altı arazi tipi projeler, Çatı GES projeleri, mikro şebeke uygulamaları ve dağıtık yenilenebilir enerji sistemleri ile Türkiye, Belçika, Hollanda, Lüksemburg ve diğer Avrupa ülkelerinde hizmet vererek pazar payını artırmayı hedefliyor.

2008 yılında kurulan şirketin gerçekleştirdiği projeler arasında; Antalya Stadı’nın çatısına kurulan GES projesi, Türkiye’de kurulan ilk güneş takip sistemli arazi GES projesi ve Benelux (Belçika, Hollanda, Lüksemburg) bölgelesinde kurulumunu tamamladığı 150 MW’ın üzerinde proje yer alıyor.

Seiso Enerji’nin çoğunluk hisselerine sahip olan Solimpeks Enerji Grubu, 2000’li yıllardan bu yana endüstriyel ve ev ısıtmalarında kullanılan yüksek verimli flat kollektör, ısı pompası ve boyler üretimi, kurulumu ve ihracat odaklı yenilenebilir enerji teknolojileri üretimiyle 80’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Ayrıca Türkiye genelinde 200’ün üzerinde bayi yapılanması bulunuyor.

Yeo Teknoloji, Seiso Enerji'ye Ortak Oldu!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks