Borsa Haberleri

Yeo Teknoloji, Seiso Enerji’nin 49%’una Ortak Olmak için Anlaşmaya Vardı

May 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Yeo Teknoloji, Seiso Enerji’nin 49%’una Ortak Olmak için Anlaşmaya Vardı

Yeo Teknoloji (YEOTK), Seiso Enerji Sistemleri Mühendislik’in 49%’una ortak olmak için anlaşmaya vardığını açıkladı.

Seiso Enerji, güneş enerjisi santralleri kurulumu ve proje geliştirmesi konusunda faaliyet gösteriyor. Yeo Teknoloji tarafından Seiso Enerji hakkında verilen bilgilere göre şirket yurtiçi ve yurtdışında özellikle endüstriyel ve sanayi tipi Çatı GES projelerinde sektörün öncü konumunda bulunuyor.

2008 yılında kurulan şirketin gerçekleştirdiği projeler arasında; Antalya Stadı’nın çatısına kurulan GES projesi, Türkiye’de kurulan ilk güneş takip sistemli arazi GES projesi ve Benelux (Belçika, Hollanda, Lüksemburg) bölgelesinde kurulumunu tamamladığı 150 MW’ın üzerinde proje yer alıyor.

Seiso Enerji’nin çoğunluk hisselerine sahip olan Solimpeks Enerji Grubu, 2000’li yıllardan bu yana endüstriyel ve ev ısıtmalarında kullanılan yüksek verimli flat kollektör, ısı pompası ve boyler üretimi, kurulumu ve ihracat odaklı yenilenebilir enerji teknolojileri üretimiyle 80’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Ayrıca Türkiye genelinde 200’ün üzerinde bayi yapılanması bulunuyor.

Yeo Teknolojiden yapılan açıklamada söz konusu ortaklığın amacı şu ifadelerle açıklandı:

“Bu ortaklıkla konut, mesken ve sanayi tesisleri Çatı GES projeleri, mikro şebeke uygulamaları ile 10 MW altı projelerdeki pazar payının artırılması ve finansal enstrümanlarını Türkiye’de daha geniş bir kitleye yaymayı hedeflemektedir. Bunun yanı sıra, SEİSO’nun özellikle Benelux ülkelerindeki tecrübesi ile diğer Avrupa ülkelerinde yeni pazarlar yaratılması planlanmaktadır.”

Yeo Teknoloji, Seiso Enerji'nin 49%'una Ortak Olmak için Anlaşmaya Vardı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP