Borsa Haberleri

Yeniden Açılma Umutlarıyla Öne Çıkan Çin Hisseleri

November 30, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Yeniden Açılma Umutlarıyla Öne Çıkan Çin Hisseleri

Bazı isteğe bağlı tüketim hisse senetleri, Çin’in sıfır COVID politikasından geri adım atarak aşırı kısıtlamalardan vazgeçme ve ekonominin önünü yeniden açma konusundaki seslerin yükselmesi nedeniyle salı günü değer kazandı.

● Çin sağlık otoriteleri salı günü erken saatlerde yaptıkları açıklamada, yaşlı nüfus aşılama oranlarında önemli bir artış yaşandığını bildirdi.

● Bloomberg Intelligence analisti Marvin Chen, “Uzun süreli kısıtlamaların getirdiği yorgunluk yavaş yavaş dinerken önümüzdeki sürecin yeniden açılmaya doğru gittiği gün geçtikçe netleşiyor. Yeniden açılmaya giden yolun engebeli olma ihtimali olsa da 2023 yolunda piyasa sezgileri daha iyiye gidebilir.” ifadelerini kullandı.

● Çin ile bağlantıları bulunan, müşteriyle birebir etkileşim sağlayan ve bu yolda ilerleyen şirketler şunlar: Dada Nexus (DADA) +17,56%, RLX Technology (RLX) +13,66%, JD .com (JD) +8,45%, Trip .com (TCOM) +3,95%, Yum China (YUMC) +3,35%.

● Elektrikli araç sektöründe en çok kazandıranlar: Faraday Future Intelligent Electric (FFIE) +22,39%, Full Truck Alliance (YMM) +13,60%, XPeng (XPEV) +9,21%, Nio (NIO) +6,75%.

● Yüksek kazandıran Çin eğitim hisseleri: Gaotu Techedu (GOTU) +7,08%, New Oriental Education & Technology Group (EDU) +6,55%, TAL Education (TAL) +5,57%.

Yeniden Açılma Umutlarıyla Öne Çıkan Çin Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazıyı hazırlarken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha