BIST Şirket Haberleri

Yeni Halka Arz Olan Reeder Teknoloji’ye İkinci Kez Tedbir Getirildi

October 4, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Yeni Halka Arz Olan Reeder Teknoloji’ye İkinci Kez Tedbir Getirildi

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Reeder Teknoloji (REEDR) hisselerinde volatilite bazlı tedbir sistemi (VBTS) kapsamında 4 Ekim 2023’ten 3 Kasım 2023’e kadar brüt takas uygulanacağını bildirdi.  📅

Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasakları Sürüyor 🚫

REEDR hisselerinde daha önce uygulanan açığa satış ve kredili işlem yasaklarına da değinildi. Borsa İstanbul, bu yasakların devam edeceğini vurguladı.

SPK’nın Açığa Satış Kararı Hatırlatması 📌

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 6 Şubat 2023’te aldığı bir kararla, tüm paylarda açığa satış işlemlerinin yasaklandığını belirten Borsa İstanbul, bu kararı da kamuoyuyla paylaştı.

Yeni Halka Arz Olan Reeder Teknoloji’ye İkinci Kez Tedbir Getirildi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP