Bültenler

Yeni Bir Şirket ve Hisse Doğdu: Warner Bros. Discovery (WBD)

April 11, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Yeni Bir Şirket ve Hisse Doğdu: Warner Bros. Discovery (WBD)

Discovery ve AT&T (T), WarnerMedia ve Discovery’nin birleşme işlemlerini tamamladıklarını söyledi. 

  • Bir adım geriden: CNN, HBO ve Warner Bros gibi markaları çatısı altında bulunduran Warner Group’u 2018 yılında 85 milyar dolara satın alan AT&T, geçen yıl da Discovery’i 43 milyar dolara satın alarak bünyesindeki medya işlerini yeni kurulacak Warner Bros. Discovery şirketinin çatısı altında toplama kararı aldı. 

Birleşmeden, önde gelen bağımsız bir küresel medya ve eğlence şirketi olan Warner Bros. Discovery doğacak. 

  • Şirket borsada olacak mı? Halihazırda borsada işlem gören Discovery, Warner Media ile birleştikten sonra yeni borsa sembolü “WBD” altında Nasdaq’ta işlem görmeye başlayacak.

📺 AT&T’nin Tüm Medya Operasyonları Warner Bros. Discovery’de Olacak

Kuruluş tarihi 1880’lerin başına kadar giden ve elde ettiği gelir açısından ABD’nin en büyük 11. şirketi olan AT&T, bünyesindeki şirketler aracılığıyla birçok sektörde faaliyet gösterse de ana faaliyet alanları telekomünikasyon ve medya olarak geçiyor.

WarnerMedia ve Discovery’nin birleşmesinden doğan Warner Bros. Discovery ise AT&T bünyesinde bulunan tüm televizyon, sinema ve internet üzerinden yayın markaları ve işlerini kendi çatısı altında toplayacak. 

💰 AT&T’nin Medya Portföyünde Hangi Markalar Var?

Discovery’i satın almadan önce de medya sektöründeki varlığı 100 milyar doları geçen AT&T’nin sektörde onlarca markası bulunuyor. Şirketin Discovery’i satın aldıktan sonra oluşan marka havuzundaki önde gelen isimler ise şu şekilde:

  • DC Comics, Discovery Channel, discovery+, Warner Bros. Entertainment, CNN, CNN+, DC, Eurosport, HBO, HBO Max, HGTV, Food Network, Investigation Discovery, TLC, TNT, TBS, truTV, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet, Science Channel, New Line Cinema, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies.
Yeni Bir Şirket ve Hisse Doğdu: Warner Bros. Discovery (WBD)

Ayrıca AT&T, aynı zamanda BluTV’nin 35% hissesine sahip Discovery’i satın almasıyla birlikte, yerli girişimin Amerika’da yeni ortağı oldu.

📁 Bu Haberi Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Discovery Closes Acquisition of AT&T’s WarnerMedia

Yeni Bir Şirket ve Hisse Doğdu: Warner Bros. Discovery (WBD)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı