Borsa Haberleri

Yellow’un Kamyon Terminallerine Old Dominion’dan 1,5 Milyar Dolarlık Teklif

August 21, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Yellow’un Kamyon Terminallerine Old Dominion’dan 1,5 Milyar Dolarlık Teklif

Old Dominion Freight Line (ODFL), iflas eden kamyoncu Yellow’un Kuzey Amerika’daki gayrimenkulleri için rekabeti artırdı. Şirketin Yellow’un mülkleri için verdiği 1,5 milyar dolarlık teklif, rakip operatörün teklifini geride bıraktı.

Estes Express Lines’ın 1,3 milyar dolarlık teklifini geride bırakan Old Dominion’ın teklifi, 169 kamyon terminalinden oluşan ağ için iflas mahkemesi gözetiminde bir açık artırmaya işaret ediyor. 

Bu rakam, Yellow’a, şirketin bu ayki iflas başvurusundan önce biriktirdiği kredileri kabaca karşılamaya yetecek miktardan daha fazlasını sağlayabilir.

99 yıldır faaliyet gösteren Yellow, geçtiğimiz aylarda iflasını açıklamıştı. Şirketin terminalleri arasında büyük metropollere yakın, malları depolamak ve evlere hızlı bir şekilde teslim etmek isteyen kamyon ve lojistik şirketleri için ideal olan ve rağbet gören yerler bulunuyor.

Yellow’un Kamyon Terminallerine Old Dominion’dan 1,5 Milyar Dolarlık Teklif

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal