Borsa Haberleri

Yayla Gıda, GES Projesini Devreye Aldı

May 15, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yayla Gıda, GES Projesini Devreye Aldı

Yayla Gıda (YYLGD), Mersin Fabrikası’nda enerji ihtiyacını karşılamak için yapılacak olan Güneş Enerjisi Santrali’nin (GES) devreye alındığını duyurdu.

Şirket tarafından verilen bilgiye göre söz konusu GES, şirketin Eskişehir’de satın aldığı arazi üzerine inşa edildi. 10.01 MW gücünde olan santralin TEDAŞ tarafından geçici kabul sürecinin tamamlandığı ifade edilen açıklamada, santralin devreye alınarak üretime başladığı bildirildi.

Açıklamada GES’in tamamiyle faaliyete geçmesinin ardından yıllık ortalama 17.000.000kWh elektrik enerjisi üretmesinin beklendiği belirtildi. Şirketin yaptığı açıklamaya göre 2022 tüketim verisine göre santral, Mersin’de bulunan fabrikanın elektrik enerjisi tüketiminin 100%’ünü karşılayacak.

Tüm Tesislerin Elektriği Yenilenebilir Enerji’den Karşılanacak

Yayla Gıda, söz konusu yatırımın tamamlanması ile birlikte, şirket bünyesinde yer alan ve üretim faaliyeti devam eden tüm fabrikaların enerji ihtiyaçlarının, yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılanacağını bildirdi.

Yayla Gıda, GES Projesini Devreye Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP