Berkshire Hathaway

Yatırımcılar, Warren Buffett’ın Resesyonu Yenebileceğine İnanıyor

May 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcılar, Warren Buffett’ın Resesyonu Yenebileceğine İnanıyor

ABD’de resesyonun yaklaştığına dair sinyaller artarken yatırımcılar, gözünü zor zamanlarda ayakta kalabilme ustası Warren Buffett’a çevirdi. 

Market Live Pulse’ın son anketine göre, 352 katılımcının yarısından fazlası, Warren Buffett’ın portföyünün (Berkshire Hathaway) gelecek beş yılda ABD borsalarından daha iyi bir performans sergileyeceğini düşünüyor. 

Ekonomistlerin ABD’nin gelecek yıl 65% ihtimalle resesyona gireceği beklentisi ve FED’in çarşamba günkü toplantısında faizleri artıracağı beklentisiyle yatırımcılar teknoloji hisselerinden savunmacı hisselere yönelmiş durumda. 

Buffett’ın son günlerde teknoloji sektöründeki ciddi değerlemeler ışığında bu hisselerden kaçınacağı düşünüldüğünde Berkshire stratejisiyle uyuşan bir strateji bu.

Berkshire gerçek bir dev: Geçen yıl kasasında 130 milyar dolar bulunduran Berkshire, S&P 500’de listelenen çoğu şirketi satın alabilecek bir pozisyonda. S&P 500’ün piyasa değeri ABD ekonomisiyle karşılaştırıldığında oldukça yüksek ve bu orantı dengelenmedikçe Buffett ve arkadaşları büyük isimlere yatırım yapmaktan çekinmeye devam eder gibi görünüyor.   

Yatırımcılar, Warren Buffett’ın Resesyonu Yenebileceğine İnanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg