Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 9 Ocak Haftası

January 9, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 9 Ocak Haftası

9 Ocak – Pazartesi

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Jefferies (JEF), PriceSmart (PSMT), Tilray (TLRY). Opsiyonlu işlem hacmi, Accolade (ACCD)’in bilançosunu açıklamasının ardından 13% oranında bir hisse fiyatı hareketi olacağına işaret ediyor.

Etkinlik – Macy’s (M), Five Below (FIVE), Jack in the Box (JACK), First Watch (FWRG) ve Boot Barn (BOOT) gibi perakende sektörü şirketleri ICR Konferansı’na katılacak. Konferansta şirketlerin öngörülerini güncellemeleri bekleniyor.

Etkinlik – Sağlık sektörü şirketleri Bristol-Myers Squibb (BMY), Centene (CNC), Merck (MRK) ve Walgreens Boots Alliance (WBA)’ın da katılacağı JPMorgan Sağlık Konferansı gerçekleştirilecek.

10 Ocak – Salı

Bilanço – Bilançosunu açıklayacak olan en önemli şirket Albertsons (ACI)! Ayrıca, bilançosunu daha önce açıklamış olsa da potansiyel sürprizler için Bed, Bath & Beyond (BBBY)’u takip etmekte fayda var.

Etkinlik – ICR Konferansı’na Crocs (CROX), Urban Outfitters (URBN), Shake Shack (SHAK), Dutch Bros. (BROS) ve Planet Fitness (PLNT) gibi perakende sektörü şirketlerinin de katılacağı bildirildi. Konferansta şirketlerin tahminlerinde güncelleme yapmaları bekleniyor.

TSİ 16.00 Intel (INTC), 4. Nesil Intel Xeon yükseltilebilir işlemciler ve Intel Xeon CPU Max serisinin yanı sıra yüksek performanslı bilişim ve yapay zeka için geliştirilen Intel Data Center GPU Max serisinin lansmanını yapacak.

11 Ocak – Çarşamba

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen en önemli şirket KB Home (KBH).

12 Ocak – Perşembe

Etkinlik – bluebird bio (BLUE), Cryoport (CYRX) ve TELA Bio (TELA) JPMorgan Sağlık Konferansı’na katılacak sağlık sektörü şirketleri arasında.

Açıklama – Gün içinde açıklamalarda bulunacak FED sözcüleri: Philadelphia Başkanı Patrick Harker ve St. Louis Başkanı James Bullard.

● TSİ 16.30 – Kasım ayında +7,1% olan manşet TÜFE oranının aralık ayında +6,7%’ye düşmesinin ardından tüketici fiyat raporu açıklanacak. Beklentiler aylık karşılaştırma bazında 0,1% artış olacağı yönünde. Çekirdek TÜFE’nin yıllık bazda 5,6% ve aylık bazda 0,2% artacağı tahmin ediliyor. Bank of America, hem çekirdek emtia hem de enerji fiyatlarının aralık ayında da düştüğünü ancak gıda ve temel hizmet enflasyonunun daha dirençli olduğunu öngörüyor.

13 Ocak – Cuma

Bilanço – Bilanço raporlarını açıklayacak önemli şirketler şunlar: UnitedHealth Group (UNH), JPMorgan Chase (JPM), Bank of America (BAC), Wells Fargo (WFC), Blackrock (BLK), Citigroup (C), Bank of New York (BK), Delta Air Lines (DAL). Opsiyonlu işlem hacmi, First Republic Bank (FRC)’ın bilançosunu açıklamasının ardından 8% oranında bir hisse fiyatı hareketi olacağına işaret ediyor.

Tüm Gün – Robinhood Markets (HOOD)’in faaliyet verisi raporu ve Caterpillar (CAT)’ın çeyrek dönem makine teslimat raporu açıklanacak. Ayrıca NPD Group’un aylık video oyunu satış raporunu takip etmekte de fayda var.

Yatırımcı Takvimi - 9 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı