Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 8 Nisan Haftası 

April 8, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 8 Nisan Haftası 

8 Nisan – Pazartesi

Volatilite – Haftanın ilk işlem gününde TeraWulf (WULF) ve Aurora Cannabis’e (ACB) yönelik opsiyonlar yüksek seyrediyor.

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları Lotus Technology (LOT) ile başlıyor. 

Tüm hafta – Amerikan Kanser Araştırmaları Derneği Toplantısı, sağlık sektörünü ilaç verileri ve sunumlarıyla meşgul tutmaya devam edecek.

Tüm gün – Tam güneş tutulması bugün Kuzey Amerika’nın bazı bölgelerinde gündüzü geceye çevirecek. Krispy Kreme (DNUT), Southwest Airlines (LUV) ve Delta Air Lines (DAL) tutulma ile ilgili promosyonlar yapan şirketlerden bazıları olarak takip edilecek.

Tüm gün – Intel’in (INTC), Arizona’da Intel Vision etkinliği başlayacak. Bu yılki etkinliğin teması “Yapay Zekâyı Her Yere Taşımak” olarak belirlendi. 

9 Nisan – Salı

Bilanço – Neogen (NEOG), PriceSmart (PMST) ve Tilray Brands (TLRY) çeyrek dönem sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Üç gün sürecek Google (GOOGL) Cloud Next etkinliği başlıyor. Etkinlikte teknoloji devi, yapay zekâ destekli asistanı Gemini, Generative AI Studio ve AI Platform araçlarını sergileyecek.

10 Nisan – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı çarşamba günü; Delta Air Lines (DAL), Applied Digital (APLD), ve Rent the Runway (RENT) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – DocuSign (DOCU), iki gün sürecek olan Momentum24 etkinliğine ev sahipliği yapacak. CEO Allan Thygesen’in etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştirmesi bekleniyor.

TSİ 15.30 – Mart ayı enflasyon (TÜFE) verisi açıklanacak. Tüketici fiyatlarının martta bir önceki aya göre 0,3% artması beklenirken, yıllık enflasyonun ise 3,5% olacağı tahmin ediliyor.

TSİ 19.45 – Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, Social Finance Institute’un bir etkinliğinde konuşacak. 

TSİ 21.00 – Fed, 19-20 Mart’ta gerçekleştirilen FOMC toplantısına ilişkin tutanakları yayımlayacak.

11 Nisan – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Constellation Brands (STZ), CarMax (KMX) ve Fastenal (FAST) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – OPEC aylık petrol raporunu yayımlayacak.

TSİ 10.15 – Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak.

TSİ 15.30 – Mart ayı üretici enflasyonu (ÜFE) verisi açıklanacak. 

TSİ 15.30 – New York Fed Başkanı John Williams, Federal Home Loan Bank of New York 2024 Üye Sempozyumu’nda bir konuşma yapacak. 

TSİ 17.00 – Marvell Technology (MRVL), Accelerated Infrastructure for the AI Era isimli bir etkinlik düzenleyecek. 

12 Nisan – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde JPMorgan Chase (JPM), Wells Fargo (WFC), BlackRock (BLK) ve Citigroup (C) bilanço açıklayacak.

Tüm gün – United States Steel (X), Nippon Steel’in satın alma teklifini oylamak üzere olağanüstü bir hissedarlar toplantısı düzenleyecek.

TSİ 17.00 – Michigan Üniversitesi, nisan ayı Tüketici Güveni Endeksi sonuçlarını yayınlayacak.

TSİ 22.30 – San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, bir fiktek konferansına katılacak.

Yatırımcı Takvimi - 8 Nisan Haftası 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha