Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 8 Mayıs Haftası

Mayıs 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 8 Mayıs Haftası

8 Mayıs – Pazartesi

Volatilite – Virgin Galactic (SPCE) ve Cinemark (CNK) “short position (açık pozisyon)” ilgisi devam ediyor. Western Alliance Bancorporation (WAL) ve Metropolitan Bank Holding (MCB) opsiyonlarındaki hacim yüksek. 

Bilanço – PayPal Holdings (PYPL), Tyson Foods (TSN) ve KKR (KKR) bugün bilanço açıklaması beklenen şirketler arasında. 

Etkinlik – Üç gün sürecek olan Oppenheimer 18. Yıllık Sanayi Konferansı, Waste Connections (WCN), Stericycle (SRCL), WESCO International (WCC) ve Harsco Corporation (HSC) gibi sanayi isimlerini ağırlayacak. 

9 Mayıs – Salı

Bilanço – Bugün bilanço açıklayacak önemli isimler arasında Duke Energy (DUK), Airbnb (ABNB), Fox (FOX) ve Coupang (CPNG) yer alıyor. 

Etkinlik – Qualcomm (QCOM) 5G Zirvesi etkinliği düzenleyecek. Şirket, geçmiş dönemlerde etkinlik sonrası analistlerden yukarı yönlü not güncellemeleri almıştı.

10 Mayıs – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Disney (DIS), Trade Desk (TTD), Roblox (RBLX), Li Auto (LI) ve Unity Software (U) birinci çeyrek rakamlarını açıklayacak. 

Etkinlik – Strong Global Entertainment (SGE) borsada işlem görmeye başlayacak. Şirketin 8 milyon dolarlık halka arzı kapsamında hisse başına 5 dolardan değerlenmesi bekleniyor. 

TSİ 15.30 – Nisan ayı enflasyon (TÜFE) verisinin açıklanması bekleniyor. Gıda ve enerji hariç enflasyonun aylık bazda 0,3%, yıllık bazda 5,5% yükselmesi bekleniyor. 

11 Mayıs – Perşembe

Bilanço – Bugün JD.com (JD), US Foods (USFD) ve News Corporation (NWS) bilanço açıklayacak. 

TSİ 15.30 – Üretici enflasyonu (ÜFE) verisi açıklanacak. Nisanda üretici enflasyonunun aylık bazda 0,3% artması bekleniyor. 

12 Mayıs – Cuma

Bilanço – Haftanın son gününde Spectrum Brands (SPB) ve Soho House (SCHO) bilanço açıklayacak. 

TSİ 17.00 – Michigan Üniversitesi tüketici güveni verisi açıklanacak. Mart ayındaki 3,6% düzeyinden nisan ayında 4,6%’ya yükseldiği enflasyonda artış beklentilerinin yakından izlenmesi bekleniyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha